Jump to content
GIGN Forum

2-Man Mape


MrEgo
 Share

Recommended Posts

Ir redzētas 2man kreedz style mapes, piemēram - šāda

mape, kura parādīta piemērā ir diezgan vienmuļa, tāpēc šeit būs vēl. divas vai trīs mapes esmu izgājis kopā ar draugu, un bija doma uztaisīt kaut kādu līdzīgu mapi (kā jau parasti izmēģinot jauna "stila" mapes taisot, es uztaisīju ar neinteresantām tekstūrām, un praktiski viss sastāvēja no kvadrātainiem klučiem).. protams, uztaisīt mapi pēc tāda principa ir viegli, bet atkal problēma, ar kuru vēl neesmu iemācījies tikt galā - idejas!? Nevaru izdomāt ko un kā taisīt.

Gribēju pavaicāt, vai kāds no jums ir mēģinājis taisīt ko līdzīgu, un vai ir idejas dizainam? (domāju pieskaņotam "2man" mapēm)

Sākumā bija doma taisīt undeground/portal style or smth., bet tad nodomāju, ka vaig kaut ko citu, kaut ko kas tiešām būtu "2man".

Varbūt kādam rodas vēlme +/- kopīgi vai tml. pataisīt kādu 2man mapi? Bet galvenais jau būtu, ja jūs man ieteiktu kādu ideju, norises vietu foršai "2man climbing" mapei!

P.S. vienu es zinu.. uztaisīšu, ka no sākuma (kur ir "start" poga) varēs redzēt taimeri (kaut kur sienā or smth.) vai atdalītu ar kaut ko pa pusei caurspīdīgu (sāk iet mapi virs caurspīdīga ledus, taimeris ūdenī - zem ledus.. kaut ko tādu).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja vēl ir interese, varu pateikt dažas lietas:

1) _risk_ ir karšu veidotāju sadarbība (komanda) ar šādu tagu, tātad - tu viņu nedrīksti izmantot, ja neesi šajā grupā (ja vien negribi, lai visi tevi nolamātu).

2) Lai veidotu 2man mapes, jāpārzina entities un jābūt kādai pieredzei kreedz karšu veidošanā.

3) Pats galvenais 2man kartēs (lai būtu laba karte, nevis kārtējais klucis) ir taimings. Tātad būs daudz testēšanas.

Idejas:

Vienkāršākā ideja ir pilsēta vai laboratorija, jo neko diži vairāk par default hl tekstūrām nevajag.

Jau grūtāk varētu būt ledus klucis (aisbergs), kosmoss, alas, klintis, pazemes tuneļi, pilsētu un laboratoriju variācijas, rūpnīca.

Pašas grūtākās idejas iesaista sevī nežēlīgi daudz detalizāciju (džungļi, purvi, klintis, ielejas, tempļi, u.t.t.), tāpēc nezinu, vai ir vērts, ja vēlies, lai tā karte labi izskatītos.

Vēl idejas un palīdzību vari meklēt tajā pašā XJ lapā.

Link to comment
Share on other sites

nu par to _risk man jau nemaz nebija ienācis prātā to likt klāt.. tas tikai minēts tikai kā piemērs.

Visticamāk ka dizains būs (nu mape jau ir nedaudz iesākta) tāds, ka sākumā tu esi kaut kādā, tā teikt - jaunmodīgā, istabā, bunkurā.. tur būs izklātne (kura gan jau ka lielāko daļu spēlētāju neinteresēs..), ar instrukcijām par to, kas un kā būs jādara, lai dabūtu kūku (nu gan jau, ka ne kūku.. par to kādēļ spēlētājiem visu būs jāiziet vēl padomāšu). no tās istabas vedīs ārā šahta, un caur trubām ar push entity aizstums uz kaut kādu nezināmu vietu.. tur viss varētu izskatīties līdzīgi, kā pirmā portāla "escape" daļā.. ar daudz trubām, sētām norūsējušām sienām.. tikai centīšos iztikt ar defaultajām textūrām un, protams, centīšos lietderīgi izmantot telpu..

Par testiem - nebūs problēmu.. man ir viens draugs, ar kuru kopā kreedz bieži uzlēkājam (nu es jau lēkāt nemāku tik labi kā viņš, bet "izklaidēties" vai nomierināties man tas nemaisa", un viņa m ir ļoti laba iztēle.. viņš daudzās manis veidotās kreedz mapēs (pārsvarā puspabeigti malā nomesti projektiņi.. sākumā vienmēr ir interesanti..) ir atradis daudz shortcutus (2man mapē man liekas šādi nebūs vēlami..) un dažādas vietas kur kaut ko var iebagot utt.

Vēl bez lēkāšanas būs vis kaut kādi šķēršļi, kas atkarāsies uz komandas darbu..

piemērs:

spied te!

nospiežot pogu vienā pusē platforma pie pogas otrā pusē pacelsies, ļaujot uzsākt otrajam spēlētājam ceļu caur šķēršļiem, kuru tam ir jāpaveic visai ātri, kamēr viņu nenospiež no augšas nākošais objekts.. un abiem spēlētājiem ir jāuzspiež pogu gandrīz reizē, lai abi tiktu pāri.. Ja kāds nokavēsies, tad pašam sanāks pārāk mazs laiks lai izskrietu cauri sveikā, un ja par ātru.. tad tas draud otrajam spēlētājam.. šo es vienreiz ar to pašu draugu bijām izmēģinājuši, kad biju uztaisījis ļoti īsu 2-man mapi, tikai tādēļ, lai saprastu ko un kā tur darīt. Jo galvenais ir lai nevar iebugot kaut ko, un lai nevar iziet viņu viens pats (ir redzētas 2man mapes, kuras var iziet viens cilvēks arī...)

Link to comment
Share on other sites

Ja veido ko lielu un iespaidīgu, neiesaku lietot default'ās tekstūras. Pirmkārt, nevienam nepiesaistīs izskats, otrkārt, tavu karti varēs atšķirt no citām. 2man mapes ir diezgan liels retums (salīdzinot ar parastajām kz_ kartēm), tāpēc iesaku sākt skaisti izcelties uz citu fona.

Iespējams, ka kaut kad tuvākajā laikā tiks pieņemti rekordi arī uz 2man kartēm. Būtu liels prieks redzēt vēl kādu latviešu mapperi starptautiskā līmenī (+oficiāli).

Link to comment
Share on other sites

da labi moci 2portalu uz cs'a un miers bet ja nopietni tu vari meginat uztaisit kautkadu 100stavigu viesnicu 5zvaigznu stila ar sauans baseiniem un cauram gridam numurino kautko intresanu kas vel nav bijis

Joks ta joks par to portal2, bet viens mapperis (spr1n) tik tiešām uztaisīja kaut ko līdzīgu portal kartei ar visiem portāliem (iešauj sienā, parādās portāls), vienīgais - nevar "speedy thing goes in, speedy thing comes out" lietu uztaisīt uz GoldSrc dziņa.

100 stāvīga viesnīca diez vai būtu kas interesants (un iespējams), bet kaut kādu augstceltni ar lifta šahtām un visādām zālēm gan varētu. Nezinu, cik grūti to būtu paveikt priekš 2man kartes, bet tas ir iespējams.

Link to comment
Share on other sites

Joks ta joks par to portal2, bet viens mapperis (spr1n) tik tiešām uztaisīja kaut ko līdzīgu portal kartei ar visiem portāliem (iešauj sienā, parādās portāls), vienīgais - nevar "speedy thing goes in, speedy thing comes out" lietu uztaisīt uz GoldSrc dziņa.

100 stāvīga viesnīca diez vai būtu kas interesants (un iespējams), bet kaut kādu augstceltni ar lifta šahtām un visādām zālēm gan varētu. Nezinu, cik grūti to būtu paveikt priekš 2man kartes, bet tas ir iespējams.

tur jau tā lieta, ka tad tiem viesnīcas numuriņiem jābūt ļoti lieliem..

vajadzēs man daudzus wad failus savilkt un redzēs kas sanāks.. šo to jau esmu atradis, bet pirms ķeros klāt šai mapei, man jāpabeidz viena cita.. so, līdz iznākumam vēl patālu..

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...