Jump to content
GIGN Forum

Web-programming


RaWrRr
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

Nolēmu sākt paralēli mācīties programmēšanas valodas, kas saistītas ar weba programmēšanu.Es gribēju uzzināt no zinošiem cilvēkiem, kādā secībā lai sāku mācīties šīs valodas? Un vispār, kādas valodas no šīm ir noderīgākās? (Pagaidām tēmēju uz PHP, xHTML, CSS un varētu vēl JavaScript, bet labprāt uzklausīšu zinošu cilvēku ieteikumus)

Edited by RaWrRr
Link to comment
Share on other sites

Beefs

Tad php vispār nemācīties?

EDIT:Kā vispār ar to javu ir? Sintakse sarežģīta? Ir kāda līdzība ar kādu citu valodu?

EDIT2:Par sintaksi atradu.

EDIT3:Nu sk, paldies, tā arī darīšu.Varat Vērt ciet.

Edited by RaWrRr
Link to comment
Share on other sites

HTML un CSS ir diezgan sarežģīti nosaukt par programmēšanas valodām :)

Un tagad baigi stilīgs skaitās Ruby (RoR arī). Bet pirms šitā gan ieteiktu kaut kam normālam iziet cauri, jo Ruby ir vēl atbalstošāks pret sūdiem programmētājiem - ķipa boolean=integer=string etc

Link to comment
Share on other sites

:)

Un tagad baigi stilīgs skaitās Ruby (RoR arī). Bet pirms šitā gan ieteiktu kaut kam normālam iziet cauri, jo Ruby ir vēl atbalstošāks pret sūdiem programmētājiem - ķipa boolean=integer=string etc

Okay, pie šīm ķeršos vēlāk.Nedomāju ka nākotnē būs problēmas ar to Ruby, man jau ir kautkāda pieredze ar objektīvi-orientētām programmēšanas valodām (C++).tnQ

EDIT:BTW, Perl un Phyton ir saistītas ar web-programmēšanu?

EDIT2:Un kas pie velna ir AJAX?

EDIT3:Visu noskaidroju jau.+

Edited by RaWrRr
Link to comment
Share on other sites

Japs, bet tagad pie chalisha skatijos, ka shis Java bliezh un tur ari no vienas puses teju automata kompilejas Java Script, bet no otras kaut kada jokaina servera puses Javas dala, kas tam pirmajam atbild caur xml, kuru vel servaks gzip komprese gruti ar pascket capture kaut ko sapraast.

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Es personīgi nepārzinu RoR un arī neizjūtu pēc tā nekādu vajadzību, jo LV nav sevišķi liels pieprasījums pēc šīs vides... php ir industry web standard vide, tāpēc, ja tu plāno savu karjeru saistīt ar web lapu veidošanu, tad tas ir MUST LEARN. RoR/perl/python jau vairāk ir kā bonusi, ja tu tos pārzini... visādi flash actionscripti un java arī būs kā bonus... tiesa uz java platformas parasti taisa visādas sarežģītas client<->server sistēmas, kas ir maz saistītas ar mid-range web lapu. Ir arī kantori, kas darbojas ar ASP.net, bet es par šo neko daudz nevarēšu pastāstīt...

Link to comment
Share on other sites

negribu lasīt ko te citi rakstīja un mby kāds jau to pateica :)

Sāc tiešām ar XHTML + CSS (novelc kādu free-template un sāc pārveidot ) paskaties ko XHTML ziemā ēd un kas CSS par zvēru.

Pēc tam jau vari pats sākt kko muķīt :)

Linki:

w3schools.com

kasis.lv

veeveevee.times.lv

php.lv

php.net

html.net

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...