Jump to content
GIGN Forum

Bezmaksas dzīvoklis - kredīts, izīrē, atpelni ?


Kontortionists
 Share

Recommended Posts

Kas tur tik zems?

40km no rīgas astranomiska izmēra māja, kura nav pabeigta iekšējā apdare un ārpuse ar nepabeigta. Viņa ir pilnīgi plika gāzbetona vai keramzīta māja.

Uzcelt tādu + nopirkt zemi( tas plekis max 10k) ar aptuveni tik maksā.

Link to comment
Share on other sites

Tā ir taisnība, Pusdzīvais? Vai citi var apstiprināt?

Cik apmēram tādai izmaksās pabeigt apdares darbus un virtuvi?

Tas ir 35 km no Rīgas, kas nav slikti. Māja ir milzīga. Kas ir slikst gāzbetonā vai keramzītā? Vai tie ir zemākas kvalitātes materiāli?

Vai tad pleķis uz pushektāru maksās 10k? Tas taču lēti.

Edited by Kontortionists
Link to comment
Share on other sites

Uzrāvos interesantam sludinājumam:

https://www.ss.lv/ms...kile/ecfde.html

Varat izskaidrot, kādā jēgā cena ir TIK zema?

Nu, ja tu esi pārsteigts par īpašumu Tīnūžos, tad iečeko šo -

https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/homes-summer-residences/cesis-and-reg/priekulu-pag/bcpehl.html

Problēma ir tāda, ka pērkot tik milzīgu māju nozīmē, ka tev vajag lielu ģimeni un daudz naudas (kaut vai dēļ uzturēšanas un nodokļiem). Varētu pieņemt, ka pietiek ar vienu - lielu ģimeni vai daudz naudas.

Tagad apskatīsim katru gadījumu atsevišķi.

Lielai ģimenei nederēs īpašums kaut kur dirsā laukos, jo katram būs jābrauc uz darbu savā vietā. Tu nevari vienkārši pārcelt ģimeni no Rīgas uz laukiem, jo tas visiem cilvēkiem nozīmē reālas galvassāpes. Kurš vedīs bērnus uz dārziņu/skolu, katram teju jāpērk mašīna, etc... piedevām - tā tīnūžu māja atrodas tālu no sabiedriskā transporta un visādām citām infrastruktūrām, kas nozīmē, ka bērni nemaz nevarēs iet vietējajā skolā. Vel sliktāk - kad bērni izaugs, tad vecāki paliks vieni paši milzīgā mājā, jo ar savām ģimenēm bērni diezvai tur vēlēsies pārvākties. Nav arī blakus īpašumam milzīgs rančo -> tad varētu domāt par ģimenes fermu/uzņēmumu.

No otras puses aŗī bagāties nevēlas tur dzīvot (tagad es par piemēru minēšu to Cēsu īpašumu). Kāpēc? Tādēļ, ka bagāti cilvēki ļoti augstu vērtē savu laiku. Jo īpaši tik bagāti, kas varētu atļauties šo māju Cēsīs (kopā ar uzturēšanu). Piedevām - uz tik lielu māju braukt gatavs būtu tikai vientuļš cilvēks, jo ģimenei paliek spēkā tās pašas problēmas.

Bagāts cilvēks piemaksās 100k un nopirks māju daudz tuvāk Rīga.

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Nu skaidrs. Es vēl nespēju atskārst domu, CIK svarīga ir atrašanās vieta.

100k par tādu grandiozu būvi ir vidusmēra dzīvoklis centrā.

Bet jā, tur vajag milzīgu ģimeni, kur visi strādā (vai pat 2 ģimenes) un viņiem jāstrādā tajā apkaimē, jo liels attālums.

Reti, kad piepildīsies visi faktori.

Ja man tagad būtu jāizvēlas īpašums pa 100k, noteikti neņemtu to variantu, ko iepostēji.

Link to comment
Share on other sites

hurrdurr shitposting

Ok, - es esmu duraks, jo, redz, naudu īrei atstāju kredīta atmaksai. Sapratu.

Īpašumu cenas visās lielajās pilsētās pasaulē ir uzpūstas, ka neviens nevar īsti nopirkt.

A moš tu vienkārši esi underpayed, m?

nevari reizi 5 gados pakustināt dirsu? sameklēt ko jaunu labāku? tikt vaļā no sūdiem ar ko esi apaudzis? it īpaši kamēr jauns. man senči pārvākušies ar 3 reizes, tagad uz visticamāk pēdējo māju. pārdeva veco par lielisku cenu, pirms sākas nopietnas ķibeles (jumti utt), aizvācās 1km tālāk un uzcela pilnīgi jaunu. kapēc? jo viņiem ir smadzenes, kas tev...em...hmm..

Jā, mētāties kā lupatai no vietas uz vietu tik tiešām ir cilvēka ar smadzenēm cienīga rīcība. It īpaši, ja ir bērni, skolas, darba vietas, u.c. vietas tuvumā dēļ kurām basically jebkurš normāls cilvēks izvēlas savu dzīves vietu,

btw - pašam nešķiet smieklīgi dzīvot "no rokas mutē", tā pilnīgi pofig kas un kā, ka tikai jumts uz galvas. Pofig, ka bērniem īsti nav/nebūs ko atstāt, jo, redz, sev taču ir ērti.

džīzas! tak paņem nākamo dzīvokli tuvumā. kā arī kur vēl rīga var dirsties, kad visur ir transports.

un es pelno noteikti labāk pa lielāko daļu no jums ;)

hmm...kaut kā neesi pamanījis ka gandrīz visi "bērni" (tu tai skaitā) pērk īpašumus? kapēc? jo pēc tiem gadiem no senčiem paliek grausti, kas labi 20k vērti ir lielākajai daļai. neesmu nepastāvīgs sūds, kas plāno savu dzīvi ar senču mantojumu, kā arī nevēlos bērnus, kas to darītu! gribi lai kas paliek aiz tevis? ej izdomā kaut ko ( ja vari) radi ko nozīmīgu. tā strojka ko atstāsi nav nekas ar ko lepoties.

Vienkārši super. Vairāk tādus cilvēkus kā tu.

Edited by enjoi
Link to comment
Share on other sites

100 k, ikšķilē par māju un zemi nav nemaz tik lēti, vidēja cena tā, protams visi grib nereāli nopelnīt uz vienu māju un tad pēkšņi cena 150 k un vairāk, reāli es sev sarēķināju, man māju no koka karkasa uzcelt ( nekādi nesaprotu kapēc latvija neatbalsta koka karkasa mājas- visi ir lohi un neko nerubī no celtniecības, un kapēc moka tos pagrabstāvus kuriem puse pēctam pludo) izmaksā 50k un ar ļoti labiem materiāliem un kvalitāti, protams ceļu es pats viņu un man ir savi kokmateriāli, bet 50 k ir griesti jau,,,, kur jūs raujat 250 k un tādas summas???? viss ir apzeltīts? tā ir reāla pelnīšana uz muļķiem ko arī visi izmanto, ja kas strādāju celtniecība jau 11 gadus un esmu uzcēlis 6 mājas no nulles, un ļoti labi zinu izmaksas,,,,,,

Link to comment
Share on other sites

kurš var atļauties 700e maksāt pa mēnesi kaut kādu dzīvokli , ko tu tur gvelz mulkjiibas.. tur jabut idinjam lai pa tadu naudu iretu kaut kadu dzivokli,

var redzēt, ka tev nekas tāds nedraud. neuztraucies :)

Nu, ja tu esi pārsteigts par īpašumu Tīnūžos, tad iečeko šo -

https://www.ss.lv/ms...pag/bcpehl.html

Beefs

ha tā māja tāds sūds :D tur vienu laiku dzīvoja ~ 5 ģimenes kopā. :D tas nedaudz aiz priekuļiem. līdz cēsu centram 7min brauciens, bet tāpat...viņa izskatās diezgan drausmīgi, bet tur blakus ir ~ 15 privātmājas, normāla izmēra. brālēns tur dzīvo. jauka vieta vispār :)

Link to comment
Share on other sites

100 k, ikšķilē par māju un zemi nav nemaz tik lēti, vidēja cena tā, protams visi grib nereāli nopelnīt uz vienu māju un tad pēkšņi cena 150 k un vairāk, reāli es sev sarēķināju, man māju no koka karkasa uzcelt ( nekādi nesaprotu kapēc latvija neatbalsta koka karkasa mājas- visi ir lohi un neko nerubī no celtniecības, un kapēc moka tos pagrabstāvus kuriem puse pēctam pludo) izmaksā 50k un ar ļoti labiem materiāliem un kvalitāti, protams ceļu es pats viņu un man ir savi kokmateriāli, bet 50 k ir griesti jau,,,, kur jūs raujat 250 k un tādas summas???? viss ir apzeltīts? tā ir reāla pelnīšana uz muļķiem ko arī visi izmanto, ja kas strādāju celtniecība jau 11 gadus un esmu uzcēlis 6 mājas no nulles, un ļoti labi zinu izmaksas,,,,,,

50k, bet kāda kvadratūra?

Link to comment
Share on other sites

Ok, - es esmu duraks, jo, redz, naudu īrei atstāju kredīta atmaksai. Sapratu.

A moš tu vienkārši esi underpayed, m?

Jā, mētāties kā lupatai no vietas uz vietu tik tiešām ir cilvēka ar smadzenēm cienīga rīcība. It īpaši, ja ir bērni, skolas, darba vietas, u.c. vietas tuvumā dēļ kurām basically jebkurš normāls cilvēks izvēlas savu dzīves vietu,

btw - pašam nešķiet smieklīgi dzīvot "no rokas mutē", tā pilnīgi pofig kas un kā, ka tikai jumts uz galvas. Pofig, ka bērniem īsti nav/nebūs ko atstāt, jo, redz, sev taču ir ērti.

džīzas! tak paņem nākamo dzīvokli tuvumā. kā arī kur vēl rīga var dirsties, kad visur ir transports.

un es pelno noteikti labāk pa lielāko daļu no jums ;)

hmm...kaut kā neesi pamanījis ka gandrīz visi "bērni" (tu tai skaitā) pērk īpašumus? kapēc? jo pēc tiem gadiem no senčiem paliek grausti, kas labi 20k vērti ir lielākajai daļai. neesmu nepastāvīgs sūds, kas plāno savu dzīvi ar senču mantojumu, kā arī nevēlos bērnus, kas to darītu! gribi lai kas paliek aiz tevis? ej izdomā kaut ko ( ja vari) radi ko nozīmīgu. tā strojka ko atstāsi nav nekas ar ko lepoties.

P.S jā māja ir forša, kur dzīvot pašam. savs darba šķūnis utt. izcili. pērc to. esmu par to.

bet šī visa doma ir par dzīvokļiem, kas ir vienkārši...sūdi. tieši tā - vnk bedre kur apmesties, bet nekad māja (priekš manis) - tapēc pofig ka pārvācies ik pa dažiem gadiem.

Edited by rusty
Link to comment
Share on other sites

50k, bet kāda kvadratūra?

10mx12m 2 stāvi,

tieši šobrīd ceļu gāzbetona māju - pilnās izmaksas ar darbu + zeme (zeme 16k) ir gandrīz precīzi 100k ar monier dakstiņu, 2 stāvi + mandsards , māja 18x12m (sijas un spāres viņam pašam jau bija )

Edited by dienaszaglis
Link to comment
Share on other sites

Un cik kvadrātmetru tas sanāk?

P.S jā māja ir forša, kur dzīvot pašam. savs darba šķūnis utt. izcili. pērc to. esmu par to.

bet šī visa doma ir par dzīvokļiem, kas ir vienkārši...sūdi. tieši tā - vnk bedre kur apmesties, bet nekad māja (priekš manis) - tapēc pofig ka pārvācies ik pa dažiem gadiem.

Tāpēc jāņem dzīvoklis renovētā vēsturiskā ēkā ar izteiktu stilu. Latvijā tās ir jūngedstila ēkas. Tādas ēkas centrā vienmēr būs zolīdas pieprasītas un par tām saimnieki rūpēsies, vai ne tā?

Edited by Kontortionists
Link to comment
Share on other sites

Vai tiešām bērnam skola, tiešā nozīmē, iemācīs to ko viņš spēs saprast? Man tomēr liekas, ka pastāv realitāte, ka ir tā, ko Dieviņš devis, to ar biezpienu neaizpildīsi, un viss. Līdz ar to, kaut Zilupes vsk. mācījies, bērns no tā muļķāks nepaliks, nevis attālums būs šķērslis.

Link to comment
Share on other sites

Bljaaa tik daudz suuda! Masina neko nenozimee. Zinu vairaku cilveus kam darga masina ir vienigais kas ir.

Piemers: zinams calis tirgojas ar ipasumiem. Galvenokart no tantinam izmanija pa leto, lai tala kads dargak nopirktu. Ienakumi loti minimali principa. Vienreiz konkreti paveicas un uzvarija 90k. Un ko vins izdara? Pa 80k noperk q7, aizbrauc celojuma, saperk drebes un viss. Ilgus gadus braukaja ar auto kad atradas kads grasitis lai ielietu degvielu, bet no ta neatteicas, jo tak publisk japaspid. Un ir vairaki tadi piemeri! Tapec uzsveru ka LV auto nu ne drusku nav raditajs.

Link to comment
Share on other sites

Regjistrētais - tas veel fufels. Man savā laikā bija pazīstams čalis, kas brauca ar 750li BMW. Dzīvoja pie senčiem mazā dzīvoklī, un sēdēja pa nakti Statoilā ar ieslēgtām "angel eyes" un pa brīdim ielēja benžu pa 2 EUR, lai vēl var pasēdēt siltumā. Pa lielam visi zināja, ka viņam ahuns bmw, bet reti redzēja, ka viņš brauc jo nebija bablo degvielai. :D

Link to comment
Share on other sites

Bļe lasu te par tiem simtiem tūkstošu un priecājos par iegādāto 2 istabu dzīvokli ārpus pilsētas (Jelgavas) pa 16k. :XD2: 2 istabas (ar laiku būs 3 istabnieks), 82m2, māja 12 dzīvokļu, pašiem savi gāzes katli pagrabā, apsaimniekošanas biedrība.. Neesmu parādā bankai, nekas nav jāīrē. Priekš savas izglītības/algas/veselības stāvokļa esmu ļoti apmierināts.

Būtu jau forši pelnīt vairāk, uzbliezt māju, bet, kā dzīvē pierādījies, ar laiku tajā paliktu divi vien ar sievu. Bērni nez vai paliktu mājā pie vecākiem, jo 2 saimnieces vienā mājā nevar dzīvot. Ja izdodas, tad cepuri nost.

Edited by Lumpy
Link to comment
Share on other sites

Regjistrētais - tas veel fufels. Man savā laikā bija pazīstams čalis, kas brauca ar 750li BMW. Dzīvoja pie senčiem mazā dzīvoklī, un sēdēja pa nakti Statoilā ar ieslēgtām "angel eyes" un pa brīdim ielēja benžu pa 2 EUR, lai vēl var pasēdēt siltumā. Pa lielam visi zināja, ka viņam ahuns bmw, bet reti redzēja, ka viņš brauc jo nebija bablo degvielai. :D

bet latviešiem ir baigā problēma, ka visi spiež uz mašīnu. ir ar pāris gadījumi, kas dzīvo ļoti pieticīgi, lai tikai varētu uz ielas uzlikt savu bmw. eh...vācieši pat, kad atbrauc brīnās ko mums tik daudz krutu autiņu. jo daudz zābaki, kam tas svarīgās pa visu pārējo. mby kaut kas no padomju laikiem? tāpat kā visi uzreiz cēla milzīgās mājas, jo pirmstam neatļāva. a tagad neviens tās nevar uzturēt :)

Link to comment
Share on other sites

bet latviešiem ir baigā problēma, ka visi spiež uz mašīnu. ir ar pāris gadījumi, kas dzīvo ļoti pieticīgi, lai tikai varētu uz ielas uzlikt savu bmw. eh...vācieši pat, kad atbrauc brīnās ko mums tik daudz krutu autiņu. jo daudz zābaki, kam tas svarīgās pa visu pārējo. mby kaut kas no padomju laikiem? tāpat kā visi uzreiz cēla milzīgās mājas, jo pirmstam neatļāva. a tagad neviens tās nevar uzturēt :)

Plebeju filosofija. Kāpēc, lai es skaidrā prātā pirktu luksus auto, kam nokritīs strauji cena un kas SŪKS naudu, ja es tā vietā varu ielikt indeks fondā un ar kumulatīvo efektu (reinvestējot dividendes) PELNĪT naudu???

Lielās mājas tas pats.

Cilvēki ar laiku sapratīs, ka tas ir stulbi, bet jāpaiet dekādēm. Sabruka PSRS un visi grib parādīt, ka viņi arī ir kruti.

Link to comment
Share on other sites

Es neapzīstu nevienu ar 50k EUR mašīnu. Pazīstu vienu čali, kurš strādā Šveicē un pelna daudz - viņam ir atjaunotas retro automašīnas, bet zem 50k EUR.

Pazīstu vairākus, kuri pelna daudz (solidaritātes nodoklis), bet brauc ar vecām un pieticīgām mašīnām...

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Viss atkarīgs kā tā nauda iegūta. Tie, kas izsitušies savā jomā un pelna vairāk, saprot, ka nav jēga garākam krānam, jo ir statuss. Tie, kas pa haļavu dabūjuši finances - statusa īsti nav, tāpēc ārēji to jāmaskē.

Edited by Zorg`s
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...