Jump to content
GIGN Forum

Potenciali Krievijas draudi Baltijas valstim


Kontortionists
 Share

Recommended Posts

Kas īsti mums draud? Mēģinu loģiski saprast.

Tātad, ja Krievija veic hibrīdkaru Latvijā, mūsu DP pēc idejas vajadzētu uztvert šādus indivīdus kā teroristus un momentāli jāiznīcina.

Jautājums:

1) Vai NATO mūs aizstāvēs, vai aizbildināsies, ka 5. pants nedarbojās, jo nav skaidrs, vai Krievija sponsorē teroristus?

2) Ja NATO mūs neaizstāv un ļauj Krievijai paņemt pusi Baltijas, vai nezudīs ticība NATO un organizācija neizjuks? Jo ja ieņem Baltiju, tad kas traucē ieņemt Skandināvijas valstis, Poliju, utt...?

3) Ko reāli krievi var izdarīt, lai destabilizētu situāciju līdz robežai, kur tiek apdraudēta Latvijas suverenitāte?

Šobrīd es redzu 2 scenārijus:

Scenārijs 1:

1) Krievija veic hibrīdkaru

2) NATO ir ar aizturi un lupatas, tāpēc izliekās, ka nekas traks

3) Puse Latvijas tiek ieņemta tāpat kā Ukraina

4) Krievija redz, cik tas ir viegli, sāk ieņemt citas valstis tādām pat metodēm vai pa tiešo

5) NATO nereaģē, jo viņi ir liberāli nūģi un grib diplomātiski risināt problēmas

6) NATO sabrūk

7) Veidojas jauna alianse, jo visiem izbesī krievu ekspansija

8) Pasaules karš

9) Atomkarš

10) Visi nomirst

Scenārijs 2:

1) Krievija sāk testēt NATO 5. pantu, veic hibrīdkaru Baltijā or something

2) NATO noreaģē ar spearhead un iznīcina krievu teroristus

3) Krievija palaiž atombumbas

4) Uz Krieviju palaiž atombumbas

5) Visi dead

Scenārijs 3:

1) Krievija paņem pusi UA, saprot, ka baigi viegli

2) Krievija neaiztiet NATO valstis, tikai kacina

3) Krievija sāk pamazām ieņemt citas valstiņas, kas nav NATO (Kazakhstāna, Moldova, Belarus, u.tml)

Domas?

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt, Krievija sāks konvencionālu karu ar Eiropu/Baltijas valstīm tūvāko 6 mēnešu laikā. Krievijas, kā lielvalsts, mērķis ir saglabāt savu stāvokli reģionā. Ar Ukrainas ieņemšanu, pat ja visas, Krievijai būs daudz par īsu, jo, ja tā apstāsies tur, tad neilgā laikā pasaules ieviestās sankcijas nogalinās Krievijas ekonomiku. Sekos kaut kas līdzīgs PSRS sabrukumam. Ieņemtā Ukraina atdalīsies no Krievijas. Iespējams, arī Krima, Doņecka, etc. Pastāvēs lieli draudi, ka Krievija vienkārši sadalīsies daudzos mazākos reģionos un nekad vairs neatgūz savu lielvalsts stāvokli.

Lai to nepieļautu, Krievijai ir nepieciešams EU + NATO sabrukums. To var panākt ar karu.

Un, ja apstājas un padomā, tad ir skaidrs, ka citu iespēju nemaz nepastāv. Nav tāds variants, kurā Krievija atkāpjas no Ukrainas, varbūt pat bonusā piemet Krimu un visi aizmirst par mazo nesmukumu, atceļ visas sankcijas un visi turpina dzīvot draudzīgi. Šāda iespēja vienkārši nepastāv, jo, ja (pieņemsim) kaut kas tamlīdzīgs notiek, tad Eiropa/NATO/Ukraina turpina drāzt zaudējušo Krieviju, pieprasīt kompensācijas, etc. Tad vienkārši nevar notikt!

Otrs variants - pieņemsim, Krievija ieņem teritoriju nodrošinot sauzemes pieeju Krimai. Pasludinas Doņeckas un Osetijas republikas, karš ķipa beidzas. Vai ar to beidzas Krievijas nelaimes? Nē - ekonomiskās sankcijas joprojām netiek atceltas, Krievija tuvojas bankrotam, jāmeklē jauns ārējais ienaidnieks, lai iedzīvotāji nesāktu kunkstēt par iekšējajām problēmām. Pretējā gadījumā - Krievija sabrūk, Putins zaudē varu, Krima, Doņecka, etc atdalas, Krievija sabrūkt. Arī šāds scenārijs nav iespējams.

Kas mums paliek? All-in un močijam karā. Un es atgādināšu, ka Krievija pret EU jau vairākus gadus veic informatīvo karu.

Vienīgais jautajums ir, vai karš sāksies pēc 6 mēnešiem, gada, 2viem gadiem. Bet man ir tāda sajūta, ka būs jau klāt pēc 6 mēnešiem vai ātrāk. Novēroju krievu aktivitāti kuri ātri kratas vaļā no visiem iespējamajiem īpašumiem/mantām par zemu cenu. Pavērojat ss.lv.

Beefs

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Un atkal. Viss balstits uz pienjemumiem un mistisku informaciju. Gudri dirst ir viens, zinat kaut ko, ko zin cilveki kuri vada valstis ir pavisam kaut kas cits. Me nezinam ne isti cik lielaa dirsaa ir RU, vai vispar ir. Jo neviens nevienam neteiks isto situaciju.

Link to comment
Share on other sites

b0r1ng, tas tu nikuja nezini un par maz interesējies par politiskajiem procesiem. Galu galā - arī tavi komentāri parasti beidzas ar gudru diršanu neparko. I mean - palasi savus pēdējos komentārus un tu sapratīsi, ka tavs informatīvais pienesums šim forumam ir vienāds ar 0.

Kad būsi to izdariji, tomēr atturies šajā topika rakstīt savus atklājumus, ok? Varam padiskutēt par lielvalstu stratēģijām un to, kā pasaule izskatīsies pēc 6, 12, 24 mēnešiem. Like - vienkārši paņemt un pafantazēt, kas gan un kā varētu būt mainijies pasaulē.

Beefs

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bet prieksh kam? Tas ir tas pats kas omes pie podjiem. Es pietiekami labi zinu tevi un man nekad meele nepagrieztos nosaukt tevi par stulbu, bet visi shie kara jautajumi ir drusku paari musu levelam. Par politiski ekonomiskajiem procesiem man ir ne tikai saprashana, bet man vajag but ljoti labai saprashanai un potencialo izmanju prognozem. bet ari zinot tos datus, kas pieejami man, es neteiktu ka pasaule vispar kaut kas butu izmainijies. Zinjaas staasta cik viss ir slikti, krievija uzbruk, griekija bez naudas, asv still namba uan. bet nekas nav mainijies jau vairakus gadus. Viss ka strada taa straadaa. Naudas plusmas nav samazinajushas NE UZ KURIENI! Ja nauda neapstajas - kaapeec vajadzetu kko mainit?

Link to comment
Share on other sites

Man ir draudzene un 3 bērni. Ja šeit ienāks armija, viņi izvaros manu draudzeni un bērnus un apēdīs kādu bērnu. Man ir jau laicīgi jādomā, jāplāno. Piedevām, jāatrod īstais mirklis kad un uz ko konvertēt iekrājumus, lai sagatavotos nebaltām dienām.

Kaut vai tāpēc. Un nauda apstājas. Tie gadījumā nebija 400 darbinieki zivju cehā, kurus tiko atlaida Ventspilī. Ja uzņēmēji domātu uz priekšu, tad to jau būtu paredzējuši un varētu pakāpeniski samazināt produkciju/darbinieku skaitu vai meklēt citas izejas produktiem.

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Seedi biksees. Tev (tapat ka ikvienam citam te esoshajam) nav ne mazakas sajegas kas slepjas aiz visiem shiem gajieniem un izdarit secinajums pamatojoties uz "man liekas" infromacijas ir aplami un smiekligi.

Ja tu neko nevari izdomat, nenozime, ka citi nevar.

BEEF diezgan labu analizi te deva.

Bet ta ka SuperRembo sargas robezhu, es domaju, ka mums uztraukumam nav pamata.

Starp citu, krieviem ir interesanta aizsardzibas sistema:

http://en.wikipedia.org/wiki/Dead_Hand_%28nuclear_war%29

Ja pat visu krieviju nobumbotu ar nuklear straik, tad vini tapat palaistu raketes.

No winning!

Man ir draudzene un 3 bērni. Ja šeit ienāks armija, viņi izvaros manu draudzeni un bērnus un apēdīs kādu bērnu. Man ir jau laicīgi jādomā, jāplāno. Piedevām, jāatrod īstais mirklis kad un uz ko konvertēt iekrājumus, lai sagatavotos nebaltām dienām.

Kaut vai tāpēc. Un nauda apstājas. Tie gadījumā nebija 400 darbinieki zivju cehā, kurus tiko atlaida Ventspilī. Ja uzņēmēji domātu uz priekšu, tad to jau būtu paredzējuši un varētu pakāpeniski samazināt produkciju/darbinieku skaitu vai meklēt citas izejas produktiem.

Beefs

Beef, pasaki, kaa tu gatavojies? Sadali naudu pa arzemju bankaam? Iepeerc paartiku?

Es, piemeram, iegadajos diezgan pajaunu "reliable" auto SUV, kas palidzetu erti un ekonomiski izbraukat pa Eiropu, ja vajag.

Es domaju, ka tas karsh jau nebus vienas dienas jautajums, bet nu vienalga, kads butu vislabakais veids, ja domajam par gatavoshanos un prevenciju?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Galīgi pie dirsas, sēžu un smejos par to idiotismu, kas notiek starp lielvarām un organizācijām, kā NATO krata ar pirkstu RUS, cik tā slikti izdarās, slēdz pamierus, kas vispār netiek ievēroti un turpinās pirksta kratīšana, fuj, nu cik slikti dara, nu fuj. Man sāk mesties vairāk nelabi no tā, ka ES un NATO nav nekāda mugurkaula, nevis par to, ko RUS var izdarīt, ko dara un ko varētu izdarīt mums, par ko gan šobrīd interese ir 0. Salien kopā tie piterasi ar savām 50-100k mēnešalgām un kaut ko nosoda, spriež sankcijas, kas visiem pie pē.

Link to comment
Share on other sites

Ja es butu galv ar noteicoso balsi. Piedavatu x dienas mierigajiem izvskties no teritorijas un tad totala slaucisana.

Savadak liekas banali, ar to demokratiju runat ar cilvekiem kuri to divaini interprete.

Otra lieta, kara stavokli jau sen vajadzeja visa uk. Pasludinat.

Tresa lieta, citam valstim visam del uk. Izsutit vietejos Krievus back. Vismaz sakt kuriem nav pilsonibas tas valsts.

Link to comment
Share on other sites

Ja es butu galv ar noteicoso balsi. Piedavatu x dienas mierigajiem izvskties no teritorijas un tad totala slaucisana.

Savadak liekas banali, ar to demokratiju runat ar cilvekiem kuri to divaini interprete.

Otra lieta, kara stavokli jau sen vajadzeja visa uk. Pasludinat.

Tresa lieta, citam valstim visam del uk. Izsutit vietejos Krievus back. Vismaz sakt kuriem nav pilsonibas tas valsts.

ШТААА??????? 0_о Translation required.

Link to comment
Share on other sites

Putins ir nonācis tādā situācijā, ka viņam vienīgā izeja ir karot ar kaimiņiem, ja negrib palikt par muļķi savas tautas acīs. Tb - nevis jāvelk ārā karavīri no Donbasa un, nedod dievs, jāatdod Krima, bet gan jāturpina zombēt savus minjōnus un jāmeklē nākamais ienaidnieks (kurš tiks saukts par fašistu, protams).

Vienīgā mūsu cerība ir krievu inteliģence, kura varētu atvērt saviem tautiešiem acis (pagaidām vēl ir cerība uz viņiem).

Ja es butu galv ar noteicoso balsi. Piedavatu x dienas mierigajiem izvskties no teritorijas un tad totala slaucisana.

Savadak liekas banali, ar to demokratiju runat ar cilvekiem kuri to divaini interprete.

Otra lieta, kara stavokli jau sen vajadzeja visa uk. Pasludinat.

Tresa lieta, citam valstim visam del uk. Izsutit vietejos Krievus back. Vismaz sakt kuriem nav pilsonibas tas valsts.

Ukrainas saīsinājums ir UA. UK - United Kingdom.

Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook...032836370066997 par zombeshanu!

Tas ir video par tadiem pashiem ka Putins, tikai BEZ pieejas varai. Tie kas raujas uz tadam vietam grib varu, grib vel vairak iespeju pelnit. Politika ir bizness, nevis rupes par tautu. Es nevienu vien reizi esmu teicis - politikaa tu NEVARI but labs.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...