Jump to content
GIGN Forum

Vai Latvija iesauc obligataja militaraja dienesta, ja ir pasludinats k


Kontortionists
 Share

Recommended Posts

vecīt,tu Alūksni vsp pabeidzi? :D

Un ko tur vsp taisnoties,blokidži gadās ar tiem pašiem instruktoriem.

Instruktori mums par to neko neteica,jo paši zināja kādā stāvoklī viņi bija,viens labums jau bija no blokidžiem,ātri iemācījāmies novērst kļūmes un tas ir lietderīgi ;)

G36 kļūmes gadās reti,parasti rodas intensīvās kaujas mācībās,ja kādā brīvā brīdī neesi pārtīrījis un neesi minimāli ieeļojis.

un mēs nesakam kad ierocis ir tīrs,jo tā ir melošana,bet sakam kad ir pārtīrīts ;)

Edited by LaukuAviize
Link to comment
Share on other sites

es gaju 2012.gadā Alūksni,1.līmenī mums deva vecos ak4, idejiski,lai no sākuma pašaudamies ar sūdiem un visu dienu tīram ieroci,un tikai 2.līmenī deva g36. man paveicās ar ieroci,tikai pāris reizes pa visu alūskni kļūmes sanāca, bet vienam džekam gandrīz katra čaulīte iestrēga, līdz viņam nomainīja ieroci. tam pašam čalim tīrīšanas laikā stobrā iestrēga lupatiņa,kuru nevarēja vairs izvilkt, pēc tam instruktors salauza savu tīrīšanas komplektu,mēģinot izvilkt, krč hohma bija. instruktori mums par visu tikai ierēca,naktī nāca pālī un konfektes dalīja,bet bija viens tāds seržants Žuržiu, kuru laikam nesen atvaļināja, vienīgais slimais lohs, bet jā,jautri.

Edited by Radiators
Link to comment
Share on other sites

Vai Latvija iesauc obligataja militaraja dienesta, ja ir pasludinats kara stavoklis?

Un kadi ir nosacijumi iesauksanai obligataja militaraja dienesta?

Generalja uzraudziba ja iziesi Battlefield 3 visu ar pirmo tad laipni lugs pulkaa.

Link to comment
Share on other sites

BTW:

Es jau ari esmu tads, es vnk negribetu lai man marodieri maja iebruk, tapec gribeju ieroci.

Tu domā, ka tad, kad nopirksi kaut kādu sūda pisķiku, tev neviens mājā nevarēs iebrukt? Viens šāviens no tavas puses un tev snaiperis izlaidīs smadzenes vai nonesīs visu tavu māju ar bruņutehniku/mīnmetēju...

Man mājās arī ir 3 ieroči, taču stipri apšaubu, ka tas baigi palīdzētu karadarbības stāvoklī... Ar karabīni dažus varētu nolaist no kātiem, bet jebkurā citā variantā tāpat jāņem pēda.

Link to comment
Share on other sites

http://likumi.lv/doc.php?id=63405

63.pants. Nacionālo bruņoto spēku rezerve

Nacionālo bruņoto spēku rezervē ieskaita:

1) karavīrus, kas atvaļināti no profesionālā dienesta (līdz šā likuma spēkā stāšanās brīdim — aktīvā dienesta un ierindas dienesta) un nav noņemti no militārā dienesta uzskaites, kā arī zemessargus pēc līguma par dienestu Zemessardzē izbeigšanas, ja viņi nav sasnieguši maksimālo vecumu dienestam Nacionālo bruņoto spēku rezervē;
2) Latvijas pilsoņus — vīriešus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu un ir derīgi militārajam dienestam;
3) Latvijas pilsones — sievietes, kas sasniegušas 18 gadu vecumu, ir derīgas militārajam dienestam un izsaka šādu vēlmi vai ir apguvušas speciālu militārās apmācības kursu, vai beigušas apmācību Zemessardzē.

(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 20.11.2008. un 11.03.2010. likumu, kas stājas spēkā 01.04.2010.)

Ja nu esmu aizšāvis garām, tad skaties Likumi.lv , tur jābut rakstītam!

Edited by JURISTS
Link to comment
Share on other sites

http://likumi.lv/doc.php?id=63405

63.pants. Nacionālo bruņoto spēku rezerve

Nacionālo bruņoto spēku rezervē ieskaita:

2) Latvijas pilsoņus — vīriešus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu un
ir derīgi militārajam dienestam
;

Lielākā daļa jauniešu kas nāk pieteikties,pat neiziet medicīnas pārbaudes,jo ir problemas ar sirdi,redzi,muguru utt.

Tā ir mūsdienu lielākā problēma!

Edited by LaukuAviize
Link to comment
Share on other sites

Ja pats gribētu uzzināt visu sīki un detalizēti, tad meklētu likumos, aizietu/vai piezvanītu kaut vai uz NBS un uzzinātu.

Visiem ir tak jāzin kaut vai mazliet par savām tiesībām (jebkurām tiesībām)! :)

Nedrīkst dzīvot kā pagadās!

"Likuma nezināšana neatbrīvo Tevi no atbildības."

Likuma priekšā visi mēs esam vienlīdzīgi.

Edited by JURISTS
Link to comment
Share on other sites

Obligātā militārā dienesta likums, nosacījumi utt. - http://likumi.lv/doc...date=21.01.2004 (

Obligātā

militārā dienesta likums)

tak obligātais sen jau neeksistē ;)

Tiesību akta pase

Izdevējs: Saeima

Veids:likums

Pieņemts: 10.02.1997.

Stājas spēkā: 28.02.1997.

Zaudē spēku: 01.01.2007.

Statuss:zaudējis spēku

Edited by LaukuAviize
Link to comment
Share on other sites

Tu domā, ka tad, kad nopirksi kaut kādu sūda pisķiku, tev neviens mājā nevarēs iebrukt? Viens šāviens no tavas puses un tev snaiperis izlaidīs smadzenes vai nonesīs visu tavu māju ar bruņutehniku/mīnmetēju...

Man mājās arī ir 3 ieroči, taču stipri apšaubu, ka tas baigi palīdzētu karadarbības stāvoklī... Ar karabīni dažus varētu nolaist no kātiem, bet jebkurā citā variantā tāpat jāņem pēda.

Nu, vares, protams, bet vismaz es kadu varesu nonest pirms man snaipere smadzeni izskaidis. Nav jau nekas preti pret smadzenem izskaiditam, galvenais nenoraujiet man kaajas un neatstajiet dzivu, sakroplotu. Te ari pistole laba, var ielaist lodi sev piere, ja esi sakroplots.

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc arī - meklē likumos vai sazvanies ar vajadzīgo institūciju. Uzzināsi, ko tieši tev vajag un būsi laimīgs!

Nesaku, ka meklēšanas iespēju ir maz, bet galvai tak pašam arī jābūt uz pleciem. :)

tak obligātais sen jau neeksistē ;)

Tiesību akta pase

Izdevējs: Saeima

Veids:likums

Pieņemts: 10.02.1997.

Stājas spēkā: 28.02.1997.

Zaudē spēku: 01.01.2007.

Statuss:zaudējis spēku

Zinu, ka 2007. gadā šis likums zaudēja spēku, vienkārši cilvēkam devu mājienu, lai meklē pats, ja jau viņam ir tik aktuāla tēma.

Edited by JURISTS
Link to comment
Share on other sites

latvijā nav tik daudz naudas lai visas rezerves iesauktu un nodrošinātu ar ekipējumu el ou el

Piekrītu šim apgalvojumam, jo ja Latvijas ceļus nevar saremontēt, pensiju līmenis zems, algas tik ar laiku tiek samazinātas...

Domāju, ka "lieka" nauda ekipējumam, tehnikai un citām militārām lietām nepietiktu.

Bet arī ne pa velti - "war is business and business is good" ("karš ir bizness un bizness ir labs")!

Starpcitu, nesen izskanēja baumas, ka obligāto militāro dienestu ieviesīs atpakaļ.

Edited by JURISTS
Link to comment
Share on other sites

Izsauc pēc gign cs statiem. Tur arī tiek veikta sīkāka analīze un tādā veidā izvēlas, kuram būs kalaša vai awp. Ezītim, piemēram, dos tikai nazi un pāris nūbus, kas viņam palīdzēs uzlīst uz visādiem jumtiem, lai varētu bagot un skautot naidniekus.

Edited by T0masS
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...