Jump to content
GIGN Forum

Baek
 Share

Recommended Posts

Kas tas par jaunu mociti- krosa baiks :D :D :D

Pienemot ka tev nav vel 18, un tiesibu ne tik, ja nav zinasanu ar ko var braukt un ko ne, tad nu tik driz ari pie tadas kubaturas tu nedrisktesi sedet (oficiala satiksme). Ieej csdd majaslapa un visu atradisi par kubaturam un gadiem pirmkart un otrkart tev tak pasam bija jaapjedz ka bez gaismas, pagriezieniem tu tak nedriskti braukt.

Link to comment
Share on other sites

http://www.csdd.lv/lat/vad_kva/vaditaja_apliecibas_sanemsana/ ----------------------- tieši par Vadītāja Kategorijām

http://likumi.lv/doc.php?id=45467

nezinu... it kā nav rakstīts, ka kaut kas jādara... varbūt nr. zīme vajadzīga, jo pagriezienu var ar rokām rādīt :D bremzēšanas signālu arī ar roku var rādīt... http://dev.laacz.lv/csn/img/90/1024

motocikls — divriteņu mehāniskais transportlīdzeklis (ar blakusvāģi vai bez tā), kura motora darba tilpums pārsniedz 50 kubikcentimetrus un konstrukcijā paredzētais maksimālais ātrums pārsniedz 45 kilometrus stundā. Šis termins attiecas arī uz sniega motocikliem;

ceļu satiksmes dalībnieks — jebkura persona, kas atrodas uz ceļa vai tieši piedalās ceļu satiksmē;

Link to comment
Share on other sites

Ar šo nedrīkst piedalīties tas ir krosinieks, ar to tikai pa laukiem.

Ar šādu Tu vari braukt ceļu satiksmē http://www.ss.lv/msg...zuki/gdnlo.html

Bet tam vajag ''A'' kategorijas tiesības.

Līdz 125ccm3 var braukt ar ''B'' mašīnas tiesībām, augstāk ja iet motora tilpums tad protams jāliek uz moci pravas.

Tie moči iedalās savās kategorijās, nezinu vai officiāli, cik zinu ir krosinieki kuri nebrauc pa asfaltu, enduro ir kuri var gan tā gan tā, var reģistrēt un gāzēt, ja ir pavorotņiki, čopperi smagie skaļie moči, un strīinieki ar kuriem pa ielu, ir vieglie striiti un šosejnieki.

Esmu braucis ar enduro, un čoperi, teikšu ka enduro labāk iet pie sirds, jo nu ar viņu var braukt jebkur. Bet nu tas jau katram kā patīk :)

Edited by Slāpeklis!*
Link to comment
Share on other sites

Es viņam parādiju līdzīgs krosiniekam, bet ne krosinieks, ar kuru var piedalīties satiksmēs, tas ir strītinieks..

Ja vinš grib piedalīties saiksmē, tad par tādu kā krosinieku var aizmirst, ja viņš nav ne reģistrēts, ne spējīgs parādīt pagriezienus.

Kāda jēga ņemt 125ccm3 čoperu!? Viņš pats sevi nevar pavilkt kur nu vēl treknu rokkeri.. :D

Link to comment
Share on other sites

:D vajag tad uzturēt sevi formā nevis Pončikus, Hesīšus un Maķīšus rīt :D

Ir redzēts, ka pa Rīgu brauc ar īstiem krosiniekiem, vienīgi numurs bija uzlikts un pagriezienus reāli ar rokām rādīja...

Nezinu... moš kāds Ceļinieks :nono::police: šādi parādīja, bet nu... teorētiski pat noteikumos ir tā - ja sabojājies pagrieziena gaismas lukturis vai kaut kā tā, tad var ar roku rādīt .... :D

Edited by Chevy
Link to comment
Share on other sites

:D vajag tad uzturēt sevi formā nevis Pončikus, Hesīšus un Maķīšus rīt :D

Ir redzēts, ka pa Rīgu brauc ar īstiem krosiniekiem, vienīgi numurs bija uzlikts un pagriezienus reāli ar rokām rādīja...

Nezinu... moš kāds Ceļinieks :nono::police: šādi parādīja, bet nu... teorētiski pat noteikumos ir tā - ja sabojājies pagrieziena gaismas lukturis vai kaut kā tā, tad var ar roku rādīt .... :D

Bet saproti Transporta līdzekli nevar reģistrēt, ja viņam pēc rūpnīcas nav paredzēti pagriezienu lukturi, vai signāls, vai paredzēta vieta kur to numura zīmi piestiprināta..

Ja tas viss ir, viņu reģistrē, kā transporta līdzekli derīgu ceļa satiksmei, piereģistrē izej skati un brauc,

Edited by Slāpeklis!*
Link to comment
Share on other sites

12.1 Īslaicīgi braukt pa ceļu ārpus apdzīvotām vietām, ja tas nepieciešams ceļa vai tilta šķērsošanai, atļauts mopēdiem, tricikliem, kvadricikliem un motocikliem, kuru izmantošanu ceļu satiksmē izgatavotājs nav paredzējis, kā arī sniega motocikliem, kas reģistrēti Ceļu satiksmes drošības direkcijā saskaņā ar normatīvajiem aktiem par transportlīdzekļu reģistrāciju, bet kurus to ražotājs nav paredzējis izmantošanai ceļu satiksmē. Braucot pa ceļu, kā arī ārpus tā vadītājam jādara viss iespējamais, lai tiktu nodrošināta satiksmes drošība.

http://likumi.lv/doc.php?id=90585

Link to comment
Share on other sites

12.1 Īslaicīgi braukt pa ceļu ārpus apdzīvotām vietām, ja tas nepieciešams ceļa vai tilta šķērsošanai, atļauts mopēdiem, tricikliem, kvadricikliem un motocikliem, kuru izmantošanu ceļu satiksmē izgatavotājs nav paredzējis, kā arī sniega motocikliem, kas reģistrēti Ceļu satiksmes drošības direkcijā saskaņā ar normatīvajiem aktiem par transportlīdzekļu reģistrāciju, bet kurus to ražotājs nav paredzējis izmantošanai ceļu satiksmē. Braucot pa ceļu, kā arī ārpus tā vadītājam jādara viss iespējamais, lai tiktu nodrošināta satiksmes drošība.

http://likumi.lv/doc.php?id=90585

Izlasi vēlreiz, ''Īslaicīgi braukt pa ceļu ārpus apdzīvotām vietām, ja tas nepieciešams ceļa vai tilta šķērsošanai,''

Link to comment
Share on other sites

:police: ok , boss... bet Tu izlasi ŠO - Braucot pa ceļu, kā arī ārpus tā vadītājam jādara viss iespējamais, lai tiktu nodrošināta satiksmes drošība.

... :yehaa:

Labi... nav ko te gari ņemties ar šo topiku...

Nju tad sanāk Baek Tev darīt tā:

1) nolikt visas A kategorijas :umnjiks:

2) nopirkt moci, kuram ir apgaismes ierīces, lai varētu piedalīties satiksmē :cashpervert::

Edited by Chevy
Link to comment
Share on other sites

http://www.csdd.lv/l...ibas_sanemsana/ - A kategorijas vai tad neiedalās vairākās grupās?

Ir A un ir A1,

A1 var braukt līdz 125ccm3

Bet A kategoriju līdz 650ccm3. Ja es nemaldos, tālāk lai braukt ar lielo kubatūru vajag pieredzi. Nesen likums nomainijās no 21gada uz 24 ja nemaldos.

Bet varu sadirst

Edited by Slāpeklis!*
Link to comment
Share on other sites

Kādus transportlīdzekļus drīkst vadīt ar A kategorijas vadītāja apliecību?

Motocikls — divriteņu mehāniskais transportlīdzeklis (ar blakusvāģi vai bez tā), kura motora darba tilpums pārsniedz 50 kubikcentimetrus un konstrukcijā paredzētais maksimālais ātrums pārsniedz 45 kilometrus stundā. Šis termins attiecas arī uz sniega motocikliem.

A1 – motocikli, kuru motora darba tilpums nepārsniedz 125 kubikcentimetrus,

jauda nepārsniedz 11 kilovatus un jaudas attiecība pret svaru nepārsniedz 0,1

kilovatu uz kilogramu, kā arī tricikli, kuru jauda nepārsniedz 15 kilovatus;

No 16 gadu vecuma

A2 – motocikli, kuru jauda nepārsniedz 35 kilovatus, jaudas attiecība pret svaru

nepārsniedz 0,2 kilovatus uz kilogramu un kuri nav atvasināti no transportlīdzekļiem,

kuru jauda ir vairāk nekā divas reizes lielāka;

No 18 gadu vecuma

A – motocikli, kā arī tādi tricikli, kuru jauda pārsniedz 15 kilovatus.

No 24 gadu vecuma

Edited by Chevy
Link to comment
Share on other sites

Es isti nezinu ka tur ir aro to A1, ko no 16 var dabut, bet A2 ko dabun pie 18 pectam vairs nav japarliek, vnk kaa ir nepieciesamais vecums tev automatiksi ir A (vismaz ta agrak bija). Agrak ari no 21 bija, tagad izradas no 24 :D

Bet ta ka man ir varteikt viss jau sen, mani tas nu galigi nesatrauc vairs. Un slapekli, tas ko tu paradiji nu it nemaz nav streets :D

Link to comment
Share on other sites

Vot man vecais mocitis. Tika panjems svaigs, nobraukaju 6 gadi un pagajusogad pardevu. Izcils aparats. Tika pardots jo arvien mazak sanaca pabraukt.

Esmu braucis ar loti daudz un dazadiem mocisiem, bet nu sitam maz kas stav blakus. Streeti ir izcils pasakums lai brauktu gan pa soseju aatri, gan nebutu jamokas pilsetaa un izgrozities var visur. Protams bezcelos neiebrauksi, bet tas jau ir atsevisks stasts.

muppl55y66dlh8ivxgd.jpg

Link to comment
Share on other sites

TIe kas saka, ka A2 ir līdz 650cm^3 nevienu likumu nav lasījuši. Galvenais noteikums A2 ir līdz 35kW un 0.2kW/kg, tā kā ja tu nopērc motociklu, kam nav tehniskajā norādīta jauda un ir 1000cm^3, bez dzīšanas uz stenda un jaudas pārbaudes tev neko nevar padarīt. Par cik ceļu policisti līdzi nevedā jaudas stendus, tad vienīgais kā var iekulties ir tad, ja izraisi negadījumu un tā jauda tiek pārbaudīta ekspertīzē.

Source: pieredze, moto fans.

Edited by Zorg`s
Link to comment
Share on other sites

TIe kas saka, ka A2 ir līdz 650cm^3 nevienu likumu nav lasījuši. Galvenais noteikums A2 ir līdz 35kW un 0.2kW/kg, tā kā ja tu nopērc motociklu, kam nav tehniskajā norādīta jauda un ir 1000cm^3, bez dzīšanas uz stenda un jaudas pārbaudes tev neko nevar padarīt. Par cik ceļu policisti līdzi nevedā jaudas stendus, tad vienīgais kā var iekulties ir tad, ja izraisi negadījumu un tā jauda tiek pārbaudīta ekspertīzē.

Source: pieredze, moto fans.

+6. Visi vēl dzīvo padomju laikos un skaita kubus. Tas jēdziens jau sen ir aizmirsts.

Link to comment
Share on other sites

Kas tas par jaunu mociti- krosa baiks :D :D :D

Pienemot ka tev nav vel 18, un tiesibu ne tik, ja nav zinasanu ar ko var braukt un ko ne, tad nu tik driz ari pie tadas kubaturas tu nedrisktesi sedet (oficiala satiksme). Ieej csdd majaslapa un visu atradisi par kubaturam un gadiem pirmkart un otrkart tev tak pasam bija jaapjedz ka bez gaismas, pagriezieniem tu tak nedriskti braukt.

Blja sūda mugura TU, es prasu ar kadiem var parvietoties ceļu satiksme , vai vispar ir iespējams vinus parbūvet lai tie var piedalities ceļu satiksmes ( vai likums to ļauj, tad bij vairak jautajums uz to tēmu virzīts ). A tu man te hujnu kaut kadu saki, ka es ar tadu kubatūru nemaz nevaresu braukt , ka man nav tiesibas utt.. Ja tu gribi dikti parliecinaties , kas man ir un kas man nav. Es varu tev personigi , parādit cik man gadi un kādi man ir burtiņi manas tiesības. Un pa baru vienu fašku iedot tev pa pieri ...

Ar A2 var braukt lidz 35 kw, kam intrese var ieiet mobile.de un sameklet attiecigos mocus kuriem ir šie (35 kw) , ja skatas uz kubaturu tad viniem 600 ar kaut ko ir

Edited by Baek
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Spriezot pec tavas leksikas tev gadu tikpat cik IQ. Below the 0...

Ja jau ir tiesibas, bija jabut ari zinasanam gan ar ko var braukt, gan par kategorijam, gan ari par parbuvem un sertificesanam.

Blja a2 tik taisos likt , pasam ir B,C1,CE . tadel ari jautaju.. A tu dzive ari , kad tev kads cilveks pienak un paprasa kadu jautajumu , ari vinam atbildi tada veida??

Edited by Baek
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...