Jump to content
GIGN Forum

PC priekš Autocad, Coreldraw


Lumpy
 Share

Recommended Posts

Vajag palīdzību. Pašam nekad nav bijusi darīšana ar šīm programmām, tad nu arī nezināju kādus resursus šamais ēd, strādājot ar dažādiem failiem. Uzdāvināju draudzenei laptopu [MS OFFICE, filmām un draugiem], kurš nu tagad ar šīm programmām ir pa īsu. Darbi paredzēti palieli 3D.

Tad nu vēlējos zināt, ko aptuveni viņiem vajadzētu, varbūt kādas aptuvenas/optimālas komplektācijas varat te iemest, lai varētu ar šīm programmām normāli strādāt.

Nekādi konkrēti līdzekļi šobrīd netiek plānoti, tādēļ lūdzu optimālus variantus - lētāk un labāk. :)

Šeit ir system requirements.

For 64-bit AutoCAD 2014

  • Windows 8 Standard, Enterprise, or Professional edition, Windows 7 Enterprise, Ultimate, Professional, or Home Premium edition (compare Windows versions), or Windows XP Professional (SP2 or later)
  • Athlon 64 with SSE2 technology, AMD Opteron™ processor with SSE2 technology, Intel® Xeon® processor with Intel EM64T support and SSE2 technology, or Pentium 4 with Intel EM64T support and SSE2 technology
  • 2 GB RAM (4 GB recommended)
  • 6 GB free space for installation
  • 1,024 x 768 display resolution with true color (1,600 x 1,050 recommended)
  • Internet Explorer 7 or later
  • Install from download or DVD

Additional requirements for large datasets, point clouds, and 3D modeling (all configurations)

  • Pentium 4 or Athlon processor, 3 GHz or greater, or Intel or AMD dual-core processor, 2 GHz or greater
  • 4 GB RAM or more
  • 6 GB hard disk space available in addition to free space required for installation
  • 1,280 x 1,024 true color video display adapter 128 MB or greater, Pixel Shader 3.0 or greater, Microsoft® Direct3D®-capable workstation-class graphics card

Virtualization

Minimum

  • Citrix® XenApp™ 6.5 FP1
  • Citrix® XenDesktop™ 5.6

Edited by Lumpy
Link to comment
Share on other sites

Autocad`ā neviens normāls cilvēks 3D netaisa, vispār autocads ir tāda programma, kurā tikai saprot, kas un kā. Kad ir skidrs, ka autokads reāli smird, tad cilvēks sāk apgūt programmu, kas ir orientēta kaut kādā virzienā. Kaut kam noteiktam, neticu, ka tiks projektēts kuģis un tad uzreiz kaut kāds parks ar apstādījumiem. Visticamāk, ka Tu zini, kas ir par virzienu, meklē, kas ir domāts tieši tam, tad skaties, kura programmatūra, tad čeko sys req, ko tā prasa.

P.S. Autodesk mājas lapa Tev piedāvā worksteišenus, tie datori nemaksā pāris simtu eiro.

Edited by _swallow.dll
Link to comment
Share on other sites

Šajā gadījumā tas nav mans lēmums, manas domas, ar ko un kur strādāt. Ir konkrēta vajadzība, tādēļ arī jautāju pēc padoma. Un ja netiktu veidoti lielāki projekti, tad arī ar to pašu laptopu pietiktu. Šoreiz nepietiek.

Link to comment
Share on other sites

Ko nozīmē liels projekts? Projekts, kas sastāv no daudz 3d elementiem,vai vārda tiešā nozīmē, ka runa iet par hektāriem? Var jau būt arī abi divi.

Labi, saprotu, ka mācīt kādā programmā strādāt Tevi nevajag. Pirmais normālais jautājums - laptops vai desktop? Pēc runas jau velk, ka desktop, bet nu labāk pārliecinos, Tu ar pie viena vari.

Link to comment
Share on other sites

Uz ātru roku sakomplektēju kaut ko līdzīgu skopajam variantam:

Plate:

http://www.1a.lv/datoru_komponentes/pamatplates/asus_z87_pro

Smadzene:

http://www.1a.lv/datoru_komponentes/procesori/intel_core_i54670k_34ghz_6mb_lga1150_bx80646i54670k

Kaut kāds rams, kas pirmais pa roku bija, es teiktu, ka 8gb sākumā būtu pietiekami, tātad 2x:

http://www.1a.lv/datoru_komponentes/ram_flash_atminas/crucial_ballistix_4gb_ddr3_pc312800_cl8_blt4g3d1608dt2txrgceu

Brille:

http://www.1a.lv/datoru_komponentes/videokartes/dell_quadro_600_1gb_gddr3_pcie_49012472

PSU:

http://www.1a.lv/datoru_komponentes/barosanas_bloki/corsair_atx_24_cs_modular_450w_cp9020075eu

barošanas bloks ir iemests ar uzviju, ja nu kādreiz tur ieliek gamimg videokarti.

Protams, vajag SSD, dzirdēju pa ausu galam, ka intel ir labas, bet pats īsti nezinu. Kā arī HDD, kur glabāt datus.

Kaste protams uz aci, kas pievilcīgāka, jo meitenēm jau galvenais ir dizains nevis funkconalitāte. Tam visam bonusā ieteiktu nopirkt UPSu.

Ko es no pieredzes varētu ieteikt, ka nenormāla nepieciešamība ir pēc diviem, vismaz 23 collu monitoriem, bet tā videokarte nav īpaši spēcīga. Kā arī viņai ir dažādas izejas DVI un display ports.

Man ir jautājums par projektiem, tieksim, ēkas tiek projektētas tīri vizuāli vai arī tas ir konkrēts būvprojekts? Tas ir no svara, jo tādā veidā uzzin cik daudz 3d elementus satur ēka.

Edited by _swallow.dll
Link to comment
Share on other sites

Uz ātru roku sakomplektēju kaut ko līdzīgu skopajam variantam:

Plate:

http://www.1a.lv/dat...es/asus_z87_pro

Smadzene:

http://www.1a.lv/dat..._bx80646i54670k

Kaut kāds rams, kas pirmais pa roku bija, es teiktu, ka 8gb sākumā būtu pietiekami, tātad 2x:

http://www.1a.lv/dat...d1608dt2txrgceu

Brille:

http://www.1a.lv/dat...3_pcie_49012472

PSU:

http://www.1a.lv/dat...50w_cp9020075eu

barošanas bloks ir iemests ar uzviju, ja nu kādreiz tur ieliek gamimg videokarti.

Protams, vajag SSD, dzirdēju pa ausu galam, ka intel ir labas, bet pats īsti nezinu. Kā arī HDD, kur glabāt datus.

Kaste protams uz aci, kas pievilcīgāka, jo meitenēm jau galvenais ir dizains nevis funkconalitāte. Tam visam bonusā ieteiktu nopirkt UPSu.

Ko es no pieredzes varētu ieteikt, ka nenormāla nepieciešamība ir pēc diviem, vismaz 23 collu monitoriem, bet tā videokarte nav īpaši spēcīga. Kā arī viņai ir dažādas izejas DVI un display ports.

Man ir jautājums par projektiem, tieksim, ēkas tiek projektētas tīri vizuāli vai arī tas ir konkrēts būvprojekts? Tas ir no svara, jo tādā veidā uzzin cik daudz 3d elementus satur ēka.

Pati ēka vizuāli tikai. Iekšā katra telpa. Ķipa interjers + ainava. Dara vēl kaut ko, bet tie tur tādi sīkumi vien ir [kompi lāgā nevajag]. P.S. Paldies :) Pierakstīju more or less minimālo ciparu, domāsim :)

Edited by Lumpy
Link to comment
Share on other sites

dlls kompju likšanas dievs. 4 gigi rama... Dzenamais procis cilvēkiem kuri neko nesaprot. Gandrīz top end mātesplate. Bloks ar 450 pie normālas kartes, kuru iespējmas tur iebāzīs lai atbilst procesoram nespēs to visu uzturēt.

Link to comment
Share on other sites

dlls kompju likšanas dievs. 4 gigi rama... Dzenamais procis cilvēkiem kuri neko nesaprot. Gandrīz top end mātesplate. Bloks ar 450 pie normālas kartes, kuru iespējmas tur iebāzīs lai atbilst procesoram nespēs to visu uzturēt.

Divi reiz četri ir astoņi. Dzenamais procis arī cilvēkiem, kas neko nesaprot ir vajadzīgs. Runa jau iet par to, lai varētu adekvāti darboties nevis saprast, kas tas par procesoru. Ja būs par īsu savāks ganjau info, ka viņa latiņu var pacelt.

Visi jau nav kā Tu, kas bāž video no augstākā plaukta + neviens nav teicis, ka vispār liks, varbūt tikai nomainīs uz jaudīgāku projektēšanas karti, bet Tev jau labāk zināms.

Plate ir +/- mid-end, ja mēs skatamies, kādam nolūkam būvē to kasti augšā.

Tev bija visas iespējas piedāvāt ko cilvēcīgāku, īstenībā Tev vēl tādas ir. Sakomplektē, prātvēder.

Edited by _swallow.dll
Link to comment
Share on other sites

Z plate ar fucking k proci. Ne ej tu lapās. Mēs runājam par renderēšanu, nevis par fucking peak performance. SSD kur? Labi, tos 8 rama gigus palaidu garām, my bad. par karti te vispār nav ko teikt - utr tas quadru nahuj nav vajadzīgs, ja viņš netaisās projektēt debesskrāpi.

Link to comment
Share on other sites

nuuuu esmu stradajis agrak ar autocadu un nekadas lielās prasibas datoram nav vajadzigas, ljoti labi pavilks gandriz jebkursh laptops kas ir virs 250ls

archicad ja taisa kko ljoti lielu un rendere tad vajadzigs labaaks dators kur vērts pievērst uzmanību

pirms 6 gadiem man bija

tik procesors bija 1,8 un ar autocad nebija nekadu problemu, nebremzeja viss gaja ok,tagad jaunajiem autocad vajag jaudīgaku protams,tas tik uzskata pēc

Edited by dienaszaglis
Link to comment
Share on other sites

Lumpy, uzticies viņiem. Viņi zin.

Man interesanti ko tu tādu esi zīmējis vai projektējis lielā apjomā? Ar piemēriem. Es zinu ko esmu taisījis, un šie darbi pat ir apskatāmi dzīvē. Bet no tavas puses es redzu tukšu malšanu pamatojoties uz kaimiņu Pētera teikto...

Link to comment
Share on other sites

Ļoti grūti šeit ir kaut ko ieteikt.

Piemēram - AutoCADs ir single-threaded application, līdz ar to tevi pilnīgi neinteresē procesora kodolu skaits. Tikai kešs un megaherci.

A ja tu rukā ar 3d studio Max, tad - jo vairāk kodolu procim, jo labāk.

Tālāk - nVidia Quadro nav parasta mājas datora videokarte. Tas jau skaitās kā business solution. Un viņa maksā attiecīgi. Vai tev to vajag?

Karoče - jebkurš gaming kompis tev normāli vilks gan AutoCADu, gan Coreli. Un vēl spēles varēsi normāli uzspēlēt.

Te nesen forumā cilvēks sev salika kompi pa kaut kādiem 350-400 Ls - tāds kompis mierīgi der.

Link to comment
Share on other sites

Man interesanti ko tu tādu esi zīmējis vai projektējis lielā apjomā? Ar piemēriem. Es zinu ko esmu taisījis, un šie darbi pat ir apskatāmi dzīvē. Bet no tavas puses es redzu tukšu malšanu pamatojoties uz kaimiņu Pētera teikto...

Es pats projektēju būvkonstrukcijas, koka karkasa ēkas.

Tas ir pēdējais liela izmēra projekts, slinkums renderēt, ideju sapratīsi:

Dotā programma neatbalsta daudzkodola procesorus, tādēļ, es būtu priecīgs, ja man būtu k procesors. Modeļu kopskatu es parotēt nevaru, tikai peldināt, tātad man jābūt īpaši uzmanīgam, jo kopskatu es apskatīties nevaru, vismaz ar dzīviem nerviem. Šitā nav vienīgā programma, kas neatbalsta daudzkodola procesorus, tieši tāpēc es iemetu tādu procesoru. Ar kādu programmu Lumpy dāma saskatsies, man liekas, viņa pati pat nezin. Jāparedz uz priekšu. Es atšķirībā no Tevis esmu ikdienā spiests domāt, paredzēt visu uz priekšu, nevis dirst visu, kas uz mēles gala. Labi, man tur ir daudz 3d elementu, kas nopietni ietekmē modeļa rēķināšanu.

Man draudzene jau ir praktiski beigusi ainavu arhitektus, tas varētu vairāk atbilst, tam, ko meklē Lumpy`s. Ko es varu teikt, viņiem iet vēl trakāk. Visiem sūda kompīši, japrojektē kvartāls, grupu darbs, projekts tiek sašķelts 2-3 daļās, jo nevienam nav tāda dzelža, kas to varētu pavilkt. Katram grupas dalībniekam ir īsts nervu tests, jo pat ar savu daļu nevar tikt galā (standarta laptopi, kas varētu ierakstīties 350 ls robežās). Darbs ir gatavs, visi stāv rindā pie kursa biedra, kuram vārda tiešākajā nozīmē ir worksteišens, lai salīmētu savu projektu kopā.

Ir liela atšķirība projektēt kaut ko, māju, garāžu, tādas lietas var ar lielāko miskasti, bet, lai tiešām kvalitatīvi varētu darboties ir nedaudz jāiegulda. Nevienam nav patīkami noiprkt datoru, kas vēlāk izrādas par vāju + vajag uzlikt 10-20 procentus pa virsu, jo ir tāds faktors, ka varēja tomēr nenožīdot tos pārdesmit latus un nopirkt nedaudz labāku, kaut vai nav īpašas vajadzības, tas tāda mankārība, sava ego apmierināšana. Vismaz tādiem, kas no tā kaut ko saprot.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šoreiz cepuri nost bez jebkāda sarkasma. Prieks redzēt saprotošu cilvēku, nevis tukšu malšanu kā parasti.

Bet ko es teikšu par K procesoriem... Ar vajag vēl normālu kūleri lai tas procis būtu puslīdz normāli dzīts un šis faktors izraisa diezgan lielas bažas no datora vācēja puses. Ja cilvēks pats ar to nav nodarbojies, tad normāls kūleris ar normālu stiprinājumu būtu problemātiski iespraužams. Visiem tiem "internetveikalu ekspertiem" es nezuticos, jo pēc šiem vienmēr kaut kas grab, nav līdz galam saskrūvēts. Tieši tādēl parastais Box bez K uz H** mātesplates apstātos kā ieliets. Elementāri liekams, savu darbu dara. Ja cilvēks apsēžās pēc nouta uz high end i5 - tā starpība jau būs fenomenāla, pie tam mēs nezinām īstos budžeta rāmjus. K procis prasa vienmēr ieguldījumus papildus kūlerī + blokā ar atķeksējamajiem kabeļiem, jo vietas iekšā paliek stipri mazāk.

Es atšķirībā no Tevis esmu ikdienā spiests domāt, paredzēt visu uz priekšu, nevis dirst visu, kas uz mēles gala.

Vecīt es strādāju reklāmas konceptu promoutā. Es zinu ko es saku. Un zinu ko cilvēki vēlas.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...