Jump to content
GIGN Forum

Spēļu dators 400Ls robežās


Glud!naTajs
 Share

Recommended Posts

Čau,

Ir pienācis laiks savu aizvēsturisko kasti nomainīt pret ko mūsdienīgāku. Ir pagājuši nule pieci gadi, kad pēdējo reizi liku kopā sev kompi, tāpēc būs nepieciešama Jūsu palīdzība labākai price/performance ziņā datora salikšanai.

Mātesplate: Giga Byte GA-B85M-HD3 (LGA 1150, Only with iGPU-ready CPU, mATX, 4, 4, DDR3 1600, Intel B85) Savu izvēli nevaru pamatot, jo neorientējos vajadzīgajos parametros. Izvēle balstīta uz socketa tipu un 4 USB 3.0 portiem ~45Ls

Procesors: Intel Core i5-4570 (3.2GHz, 6MB Cache, L​GA1150) ~125Ls (kādas ir galvenās atšķirības starp IvyB un Haswell?)

Videokarte: Asus Radeon HD7870, 2GB, GDDR5, Direct CU II ~137Ls (pēc benchmark datiem price/performance)

RAM: Corsair Vengeance Pro, 8GB, DDR3, 1600MHz, CL9, Kit of 2 ~55Ls (nav par sālītu?)

Kopsumma: 360Ls

Cik no svara ir SDD diska iegāde, uz kura turēt Windows un citu programmatūru?

HDD 1TB paņemšu no esošā datora.

Korpusu nav vērts meklēt, jo varbūt manis izvēlētā mātesplate nav pareizā izvēle. +30Ls

Man esošajā datorā ir 600W baroklis. Vai ar to pietiks?

Lūdzu ieviest korekcijas manā, uz čuju, saliktajā komplektācijā.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

MB

CPU

RAM

VGA

Kopā; ~400Ls

  • Manuprāt SSD ir ļoti nozīmīgs, atšķirība ar/bez ir kā diena un nakts.. ja ir papildus līdzekļi iesaku paņemt kaut ko uz 120GB pusi ( Samsung 840 EVO 120GB )
  • Lai pateiktu vai pietiks, būtu nepieciešams zināt gan ražotājs, gan arī tā modelis. Priekš tavas izvēlētās / manas ieteiktās videokartas ( kura starpcitu ir daudz labāka ) 600w būs vairāk kā nepieciešams, bet nozīmīgi vai barošanas bloks ir kāds "noname" ražotājs..

Edited by WickedAppServ
Link to comment
Share on other sites

MB

CPU

RAM

VGA

Kopā; ~400Ls

  • Manuprāt SSD ir ļoti nozīmīgs, atšķirība ar/bez ir kā diena un nakts.. ja ir papildus līdzekļi iesaku paņemt kaut ko uz 120GB pusi ( Samsung 840 EVO 120GB )
  • Lai pateiktu vai pietiks, būtu nepieciešams zināt gan ražotājs, gan arī tā modelis. Priekš tavas izvēlētās / manas ieteiktās videokartas ( kura starpcitu ir daudz labāka ) 600w būs vairāk kā nepieciešams, bet nozīmīgi vai barošanas bloks ir kāds "noname" ražotājs..

http://www.1a.lv/dat...tes/msi_z77ag41

Māte uz čiriku lētāka. same stats. rams labāk tomēr strādā dual channel, 2 plāksnes pa 4 būs labākais risinājums. Pie procesora klokojamā vajag vēl cilvēcīgu kūleri. Video - tīri ok.

Gludekli, ja vajag salasīt gala produktu - raksti - salikšu...

PS: labāk visu ņemt no vienas vietas... un ar 1a nav bijis problēmu ar garantijas remontiem, same goes for aio.lv

Edited by b0r1ng
Link to comment
Share on other sites

http://www.1a.lv/dat...tes/msi_z77ag41

Māte uz čiriku lētāka. same stats. rams labāk tomēr strādā dual channel, 2 plāksnes pa 4 būs labākais risinājums. Pie procesora klokojamā vajag vēl cilvēcīgu kūleri. Video - tīri ok.

Gludekli, ja vajag salasīt gala produktu - raksti - salikšu...

PS: labāk visu ņemt no vienas vietas... un ar 1a nav bijis problēmu ar garantijas remontiem, same goes for aio.lv

Man patīk kā tu vēlies uzmontēt LGA 1150 ligzdas CPU uz Z77 čipseta mātesplates.. good job mate. :shit:

Edited by WickedAppServ
Link to comment
Share on other sites

Priekškam viņam K sērijas processors un Z87chipseta mātesplate, ja cilvēks, drošvien, ar overklokošanu nenodarbojas? Spēlēm pilnīgi pietiek arī ar parastajiem processoriem un chipsetu ;)

Gludekli, nu tavam PSU ir 1x6pin un 1x6+2pin. Teiksim tajai GTX 760 videokartei derētu.

Link to comment
Share on other sites

Man patīk kā tu vēlies uzmontēt LGA 1150 ligzdas CPU uz Z77 čipseta mātesplates.. good job mate. :shit:

Nu trāpīju garām, neapskatījos... ES PIEĻĀVU KĻŪDU!!!!

http://www.1a.lv/dat...abyte_gaz87mhd3 - labojos

Gludinātāj, jā, klokojamās K versijas, klokojas uz urā, bet stock kūleris būs nevis pamaz, bet nebūs pilnīgi drošs. Kūleris līdz 20 latiem būs tieši vietā. Barošanas bloks gan labs. Vienīgais, kas varētu būt par problēmu ir vecums un tīrība.

Priekškam viņam K sērijas processors un Z87chipseta mātesplate, ja cilvēks, drošvien, ar overklokošanu nenodarbojas?

Uzklokosim viņam noproblem. K dzenās vieglāk, nekā dzērājam šņabi ieliet.

Edited by b0r1ng
Link to comment
Share on other sites

Principā netaisos neko clockot, jo, manuprāt, ar šiem dzelžiem man pavilks visas vajadzīgās spēles uz max settingiem bez klokošanas, kas atņem precei garantiju.

Kāds man var sīkāk izskaidrot par kādiem K ir runa? Un (kādas ir galvenās atšķirības starp IvyB un Haswell?)

Tad price/performance ziņā šis konkrētais procesora modelis Intel Core i5-4570 ir vispiemērotākais? Bet ja viņam jāpērk atsevišķi cooleris, tad varbūt ir kāds procis šajā performance ziņā, kam nav vajadzīga papildus dzese?

Link to comment
Share on other sites

Jā, uz doto brīdi drošvien varēsi uzspēlēt spēles uz max iestatījumiem, bet teiksim 1 - 2 gadiem ejot, būs nepieciešami vairāk zirgspēki, un šie ~25% preformance increase palielinās tavu fps spēles un datora ātrdarbību uz urā! Ja ņem vērā cik easy ir overclockot, neredzu iemeslu neņemt K sērijas CPU / OC sērijas video kartes un nenodrošināt sevi nākotnei.

Haswell ir 4th generation, toties Ivy Bridge ir 3th generation.. ceturtā ir par vidēji 20 procentiem ātrāka un arī lētāka nekā vecā un dārgākā trešā.

Ja nedomā overclockot, papildus cpu coolers nebūs nepieciešams, arī par pāris simtu mhz ( ~500 ) vari overclockot ar stock dzesi bez problēmām.

Link to comment
Share on other sites

Paldies par izskaidrojumu.

Tad tuvākais K veida procis manā cenu rajonā sanāk šis - http://www.dateks.lv/cenas/88.php

Tu vari ielinkot kādu 130Ls OC videokarti kā piemēru?

Kā jau minēju, tavā budžetā labākie čoisi;

CPU

VGA

un viss ies uz urāāāāāā, pēc kāda gada varēsi arī uzmest overclocku ja nevēlies uzreiz..

Link to comment
Share on other sites

Paldies par izskaidrojumu.

Tad tuvākais K veida procis manā cenu rajonā sanāk šis - http://www.dateks.lv/cenas/88.php

Tu vari ielinkot kādu 130Ls OC videokarti kā piemēru?

K procis ir ok, nekàdu problēmu ar garantijām. Ar dzītu karti gan ir grūtāk. Tā būs skaļāka un ne visi ražotāji piedāvā labus un galvenais ilgtermiņa dzeses risinājumus. Stock high end karte būtu labākais variants

Link to comment
Share on other sites

kāds portatīvais?

Acer emachine E525

Ņemot vērā kad tev uz doto brīdi ir portatīvai, tev ir nepieciešams pilnīgi visas datora komponentes, vai tikai mbu/cpu/vga/ram?

Viss :)

Reku, ieskats no Beefa teiktā, monitoru principā nevajag varu pats sazīmēt, kas attiecas uz lietotu - tad principā nav slikts variants, tikai nezinu kur meklēt par saprātīgām cenām, jo negribās ss.lv no kāda kūpinātā treniņbiksēs pirkt.

Nu ja gribi spelet speles, tad panem lietotu personalu un bus kruti. 300Ls ieklaujas lietota kruta grafiska karte (75LVL) un lietots kruts korpus (200LVL kaut kads i5). Monitors gan nesanak (Dell maksa 150LVL).

beefs

Link to comment
Share on other sites

Iespējams varu pārdot

CPU: i5 2400

MB: MSI B75MA-P45 Garantija 2 gadi

VGA: GTX 560Ti

PSU: Chieftec CTG-650C Garantija 1.5 gads

Case: Compucase 66RCB-UT

HDD: 240GB

Pa 250Ls, zināšu nedēļas beigās. Par atlikušajiem 50Ls varēsi nopirkt sev labu RAMu.

Edited by ep1dem1c
Link to comment
Share on other sites

Esmu redzējis, kad citi pat cs rauj no planšetēm, ir doma pamēģināt, tikai nav uz kā, varbūt ir kāds, kas ir mēģinājis un var ieteikt, kuru no šiem aparātiem man patestēt, ir iespēja dabūt tieši no šejienes!

Jā, un vēl es kā okupants katru dienu nodedzinu pa latvijas karogam...

Link to comment
Share on other sites

Iespējams varu pārdot

CPU: i5 2400

MB: MSI B75MA-P45 Garantija 2 gadi

VGA: GTX 560Ti

PSU: Chieftec CTG-650C Garantija 1.5 gads

Case: Compucase 66RCB-UT

HDD: 240GB

Pa 250Ls, zināšu nedēļas beigās. Par atlikušajiem 50Ls varēsi nopirkt sev labu RAMu.

Es diezgan maz šobrīd saprotu un jo vairāk pētu, jo liekas mazāk saprotu, bet gadījumā šis man nesanāktu lētāks un labāks par tevis piedāvāto ? - http://dato.lv/oc/index.php?route=product/product&path=49&product_id=322

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...