Jump to content
GIGN Forum

acer overhating


Traffic
 Share

Recommended Posts

Labu laiku atpakaļ jau te rakstīju, ka man pārkarst laptops. Bet tas ja nemaldos bija pārsvarā, kad mēģināju spēlēt kādu spēli. Tagad ir tā, ka citreiz pat bez redzama iemesla viņš uzkarst un var dzirdēt, ka ventilators baigi traki griež.

Ir tā, ka putekļi tur nesakrājas var teikt vispār. Cik reizes esmu taisījis vaļā, nav pat nācies kaut ko tīrīt, ja nu vienīgi kaut ko minimāli, bet šaubos, vai tas kaut ko vispār ietekmē. Termopastu būšu tagad mainījis 2 reizes. Pēdējā reize bija pirms pusotra mēneša. It kā palasot internetā var saprast, ka šiem modeļiem tā ir ļoti izplatīta sāpe, bet vai tiešām tur neko nevar darīt? Pēc termopastas uzklāšanas kādu brīdi bija miers, bet tagad atkal sāk karst. Varbūt servisā to pastu uzliktu kaut kā profesionālāk un ar labāku pastu? Lai gan domāju, ka pats viņu uzliku diez gan sakarīgi.

blmb25356xks38dxg0jr_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aizmirsu pieminēt, ka spēles uz šitās krāsns jau sen vairs kā neesmu dzenājis. Istabā temperatūra tagad pat varētu būt zemāka kā ziemā. Ja ieslēgtu kādu spēli, tad gan jau, ka izslēgtos arī. Bet tā neslēdzas. Vienkārši traucē, ka viņš tik traki dzesē (paskaļi). + Man viņa paliek žēl. Tāda sajūta, ka es viņu žņaugtu nost :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

amm, būtu forši, ja iemestu modeli.

Manā rīcībā jau kā 2 gadus ir acer aspire 5742G. Tiek spēlēts viskaut kas un ir tīrīts ļoti daudz reižu. Viss vēljoprojām šancē un necepas. Bet bija mirklis, kad cepās kā dulls un nevarēju saprast iemeslu. Mana muļķība bija tas, ka tikai tīri virspusēji tīrīju to ventilātoru, jo neredzēju vaidu, kā dabūt nost heatsinku. Beigās izrādījās, ka izolenipaplēšot var smuki viņu atvērt un tikt klāt. Tur arī bija 0,5cm putekļu kārta priekšā tai vietai, kur pūš ārā karsto gaisu. Rezultāts pēc tīrīšanas bija aptuveni par 30 grādiem pēc celsija mazāk, nekā pirmstam. Kā arī cooling pads vienmēr palīdz.

Link to comment
Share on other sites

Laptopi spēlēm nav domāti, kautgan izlaidēji tāpat, liek iekšā lietas priekš spēlēm,lai pirktu geimeri. overhitings, ir jātīra putekļi, jo viņš ir kā putekļu sūcējs, kurš sūc visu iekšā. Atver un paskaties kas darās tavā laptopā, pie videokartes.

Edited by Cumshot
Link to comment
Share on other sites

Ja kompits sāk pārkarst, tad procesors sāk bremzēt un rodas krietni augstāks noslogojums. Tas tāds mans novērojums. Termopastām vienmēr raksta virsū siltumvadītspēju [lambda], ja uz Tava produkta nekas tāds nav minēts, tad jāsāk domāt par viņa kvalitāti. Otrkārt, ja cipars ir par augstu, tad tas arī nerunā par labu (nedaudz no termodinamikas: vislabākais siltuma vadītājs a.k.a. sudrabs - [lambda] = 417,6 W/(m*K)). Tātad pastas tiek taisītas uz sudraba bāzes, skaitlim jābūt tuvam norādītajam, ja par augstu, tad atkal Tu esi iegrābies. Tas tā, par pastām runājot. Pastas galvenā loma šajā procesā ir izslēgt iespējamās gaisa šķirtkārtas, jo gaiss ir viens no labākajiem izolatoriem. Varbūt pie vainas ir pats kūlers, paskaties netā moš ir kāds ar lielāku radiatora virsmas laukumu, kaut kādas orģinālā modifikācijas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Laptopi spēlēm nav domāti, kautgan izlaidēji tāpat, liek iekšā lietas priekš spēlēm,lai pirktu geimeri. overhitings, ir jātīra putekļi, jo viņš ir kā putekļu sūcējs, kurš sūc visu iekšā. Atver un paskaties kas darās tavā laptopā, pie videokartes.

haha, ķipa parastā datora ventilātors nedarbojas kā putekļsūcējs?? tavs arguments ir bišķiņ nevietā. Kā arī, kā izpaužas nav domāts spēlēm??

Link to comment
Share on other sites

haha, ķipa parastā datora ventilātors nedarbojas kā putekļsūcējs?? tavs arguments ir bišķiņ nevietā. Kā arī, kā izpaužas nav domāts spēlēm??

Es Tev centīšos atbildēt uz šiem jautājumiem. Galda dators netiek izvazāts pa dīvāniem, putekļainiem galdiem, netiek turēts uz putekļu pilna deķa vai citām netīrām virsmām, kā arī kastes dzesētāji ir krietni lielāki, lielāks pasīvās dzeses virsmas laukums (šis aspekts ir viens no būtiskākajiem) un aktīvās dzeses lāpstiņu garums, kas rada krietni lielāku turbulentu (ar ļoti sarežģītu trajektoriju) gaisa plūsmu. To visu saliekot kopā, secinam, ka galda dators arī ir jātīra, tiesa gan retāk, jo viņam ir lielāka dzese un putekļi viņam netiek tik daudz.

Nav viņi spēlēm domāti, spēlēt jau var. Ir speciāli gaming laptopi, kuri ir biezi kā vecāsmātes dubultā kotlete, jo viņiem ir pavisam cita dzesēšanas tehnoloģija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kaut kā nebiju pamanījis, ka te kaut kas jauns parādījies.

Laptopi spēlēm nav domāti, kautgan izlaidēji tāpat, liek iekšā lietas priekš spēlēm,lai pirktu geimeri. overhitings, ir jātīra putekļi, jo viņš ir kā putekļu sūcējs, kurš sūc visu iekšā. Atver un paskaties kas darās tavā laptopā, pie videokartes.

Izlasi vispirms pirmo postu, kur es skaidri un gaiši rakstīju, ka tur nav neviena putekļa. Kur nu vēl pie videokartes :slap:

CPU usage 58,9%?

Tas tipa tā normāli ir tev?

Tas, ko rakstīja swallow

amm, būtu forši, ja iemestu modeli.

5739G, ja tas kā palīdz.

Un lai gan kā jau pats minēju, ka spēles uz viņa nespēlēju, diršana, ka laptopi nebūtu paredzēti spēlēm. Pohuj, ka jaunākie laptopi bez problēmām jaunākās spēles bez problēmām uz gandrīz max settingiem griež, tā pat tas nenozīmē, ka uz laptopa nevarētu un nevajadzētu kādu mazjaudīgāku spēli spēlēt.

Siltumvadītspēja pastai > 4.5 W/m-K, bet cik skatījos tad +- visām tāds vai pat mazāks. Kā tas skaitlis varētu būt lielāks, ja sudrabs jau ir ar visaugstāko siltumvadītspēju?

Edited by Traffic
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...