Jump to content
GIGN Forum

Cietie diski [HDD]


Lumpy
 Share

Recommended Posts

Tad nu izrādās, ka man cietais disks iet uz beigām, tad nu meklēju kādu alternatīvu no lētā gala. Izskaidro man kāds, ko visi bufferi un kas tik vēl ne, nozīmē?

Piemēram, vienam ko skatos [lētākais]:

Ražotājs Seagate

Nosaukums Seagate BARRACUDA 500GB 7200RPM 16MB

Kapacitāte 500 GB

RPM 7200 apgr./min.

Buferis 16 MB

Meklēšanas ilgums 8.9 ms

Form Factor (Hard discs) 3.5"

Savienojamība Serial ATA 3.0 Gb/s

Kapacitāte un cietā diska forma ir skaidrs. Serial ATA ir tas pats SATA, taču ne?

Tātad, kas ir RPM, Buferis, Meklēšanas ilgums? Tāpat interesē pārējais, kas pie tā pierakstīts:

PMR

FOD control

SATA N.C.Q.F (Native Command Queuing Feature)

ATA Automatic Acoustic Management

RoHS

Dual-ARM

ATA S.M.A.R.T.

ATA Device Configuration Overlay

NoiseGuard™

SilentSeek™

Edited by Lumpy
Link to comment
Share on other sites

Pašam. Tik cik filmām, pāris spēlēm, tas arī viss. Blindmind, protams, varu jau gūglēt kaut ko to, pats sazin ko, ar vēl jo labākiem skaidrojumiem. Labāk nečakarēju savu laiku un uzjautāju cilvēkiem, kuri var palīdzēt, izskaidrojot to cilvēku valodā. Domāju ņemt no lētākā gala, jo ar naudu ir tā kā ir, bet kaut kādu sazin labo jau man ar nevajag. Tikai lāgā nezinu, ko tie parametri nozīmē.

Lūdzu RPM skaidrojums: http://en.wikipedia....ions_per_minute

Man tā īsti skaidrāk nepalika, ko tas īsti nozīmē. Un ko man tas maina.

Un tagad par katru to, manis minēto, sūdu šādu lapu lasīt, lai neko vairāk īsti nesaprastu - nahujam man tas ir vajadzīgs un nahujam tev te ir jādirš iekšā, ja neko prātīgu pateikt nevari? Es jau nejautāju cik šobrīd Juglas Statoilā maksā degviela vai kāds ir "1188" tālruņa numurs!

Edited by Lumpy
Link to comment
Share on other sites

RPM - apgriezieni minūtē. Jo vairāk, jo ātrāks disks. Standarts ir 7200. Ar šādām prasībām nevajag sīki pētīt specifikāciju. Es ņemtu WD Blue.

Lieku aiz auss, paldies/

Sen atpakaļ neko sīkāk nenoskaidrojot ieberzos pa 30Ls, kas man kā skolniekam, bija liela nauda. Laiks pagājis, gadi aizritējuši, bet tomēr - tagad labāk noskaidroju sīkāk. Vēl jautājums par tiem savienojumiem. Zinu, ka man ir SATA kabeļi, tad der visi tie Serial ATA 6.0 GB/s, Serial ATA 3 Gb/s un Serial ATA Ultra? Respektīvi viņiem ir tikai savienojuma ātruma starpība un derēs tāpat vai tas ko maina?

Un bufferis ko dod?

Edited by Lumpy
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...