Jump to content
GIGN Forum

It Fakultāte


Traffic
 Share

Recommended Posts

Sākšu ar to, ka protams IT ir laba izvēle viens pazīstamais arī mācas RTU figviņzin kurā kursā IT - strādā tur pat Rīgā sava nozarē.

Vienu gan es varu pateikt, kā RTU students (gaidu atskaitīšanu un skolā neesmu bijis vismaz mēnesi) varu pateikt, ka tā iestāde vienkārši smird. Ja galva strādā tad, protams, var tur visu nokārtot, dabūt, sakopēt un tā tālāk, nav tāda majasdarbu kuru jau kāds nebutu izspildijis un kuru tu nevarētu dabūt jāmāk tikai veidot kontakti. Tiesa šadi rīkojoties tu ātri vai vēlu atskārtīsi, ka neko vispār nesaproti un vienkārši brauc ārā uz haļavu. Visa sistēma tur reali ir gejiska un nepārdomāta, teiksim tev ir jāprot rīkoties ar diferencāļiem pirmajā semestrī fizikā, bet tev viņus māca tikai otrajā semestrī matemātikā. Pa lielam visu RTU padarīšanu nosaka divas lietas. Pirmā ir kāda grupā esi ticis, cik izpalīdzigi un saliedēti jūs esat, cik dāsni esat ar palīdzibu majasdarbos. Otrā kādi tev ir pasniedzēji iedalīti, piemēram, manā gadijuma fizikas labori bija pie vienas vecenes pie kuras viņus nekādi nevarēja nodot, jo viņa viņus laboja kā reali kuce. Pirms eksāmeniem pie viņas konsultācijas bija 50-100 cilvēku rindas (es nepārspīlēju) kabinetā gāja pa 3 cilvēkiem uz 10 minūtēm vismaz, tālāk vari pats sadomāt kāds tur bija bardaks, kad visus laborus tu nodevi tu tāpat dabūji 4, bet teiksim pie citiem pasniedzējiem tu par praktiski nekā izdarīšanu dabū 8. Tajā brīdi liekas labi, ka tu vispār nodevi a joks ir tāds ka eksāmenos visos ir mistiskās formulas un tur ir diezgal liela atšķirība starp 4 un 8 dienas beigās.

Tur patiešām vajag būt pašmotivētam, jo VISUS mājasdarbus var dabūt, bet ja tu viņus pats nepildīsi atapsies ka nesaproti par ko vispār runā. Matemātika ir lielākais klupšanas akmens, jo to bez mājās rēķināšanas un smaga darba nav iespējams nokārtot, jo agrāk matemātiku izņēma 4 gadu laikā, tagad apjoms ir tas pats bet laiks ir 2 vai 2,5 gadi - spried pats cik tas ir ahujena. Protams, arī eksāmenā ir veidi kā nošpikot!

Kā arī pierodi pie tā, ka bieži vien vajadzēs runāt tekošā krievu valodā lai nokārtotu priekšmetu, jo attieksme nav vienāda pret krievalodīgajiem un latvju bāleliņiem.

Ieteiktu to pašu apgūt kāda mazākā augstskolā, koledžā vai dajebkur, diploms ir tas pats, pūlas gan ir dažādas, lai tevi nemaldina daudzās budžeta vietas, man liekas man bija viņas 160 un es tiku iekšā ar kaut kādu patsmito numuru, bet realitāte ir tāda ka mēneša laikā atbira 20-30, semestra laikā vēl tik pat, pēc pirmās sesijas palika aptuveni 100 un tagad reali ir kādi 80, bet praktiski vēl mazāk. Ļoti daudzi teiksim 3 gadu programmu nokārto 4-5 gados, tāka lai gadi tevi ari nemaldina.

Neliels ieskats otrā semestra, manuprāt, pirmajā matemātikas lekcijā, kad 100 cilvēki sēdējām auditorijā un galvā divas domas "WTF bļed ko es te daru?" un "kad armijai bija pieņemšanas datumi"?

http://twitpic.com/8dw7j7

Katrā ziņā neiesaku RTU, bet nu domā pats, lai veicas! Es uzskatu, ka RTU teiksim lai mācītos par IT tev brīvi jau šobrīd jādraudzējas ar pythonu, c++, un citām valodām kā ari jābūt nerealai interesei par to visu un jābūt gatavam pašam piemācīties klāt. Ja izvēlies RTU obligāti nopērc viedtālruni, pirmkārt lai lekcijas nenomirtu no garlaicības, otrkārt lai varētu sūtit matemātikas eksāmenā bildes tiem, kas pildīs tev viņu tavā vietā.

Skatos tu uztraucies par līmeņiem eksāmenā, varu pateikt to ka RTU budžetā tiek katrs otrais lohs kas piesakās, D līmeņi ir diezgan bieži sastopami.

Edited by maddn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čali, es neesmu nekāds matemātikas ģēnijs, bet šis piemērs nav tas pats sarežģītākais.

Es ar to piemēru negribēju parādīt sarežģītību, bet tempus ar kādu viss notiek uz priekšu, viss mainās tik ātri, ka tu nespēj izsekot kad tu saproti un kad vairs nē. Jā tev vaidzētu viņu mācēt izpildīt, jo ja es nekļūdos tas bija pirmais piemērs uz tāfeles otrajā semestrī. Ja var ticēt pasniedzējai, tad tur nav nekas vairāk ka parastās formulas pielietošana, nekāda izdoma neesot vajadzīga.

Edited by maddn
Link to comment
Share on other sites

Gribi IT? Nāc uz LiepU.

Es te esmu tikai dēļ papīra, jo reāli ir kadri, kas aiziet puzgadā uz 3 lekcijām un pabeidz.

Ja tu gribi kaut ko arī iemācīties, tad nenāc uz LiepU :D

Kad sāku mācīties LLU, tad pirmā matemātikas lekcija, kad sāka mācīt matricas bija apm tā ( WTF?!? Es uz ķīniešu valodu nepierakstījos ), bet pasniedzēja tāda "čill, jūs jau šo vidusskolā mācījāties" ( es tāds - bļa es no Kuldīgas mums reizināšanu ar 10 māca 9 klasē )

Bet seriously, vajag IT profesionāļus valstij, jo līdz ko kāds uzzied, viņu savāc uz ārzemēm, kur darbs ar galvu ir vairāk novērtēts. Cik dzirdēju draugiem.lv galvenajam AS programmētājam maksā tikai ~1k mēnesī.

Bļa Eiropā jaunākais programmētājs var izspiest 3x vairāk.

Link to comment
Share on other sites

Da RTU ir noskriets etaps, pamēģini kaut ko citu, topā jau VeA tagad ir ^_^ (RTU pats esmu teķī studējis un bišķiņ bakalauros, nepatīk tas viss liekais, ko tur bāž galvās, pārāk daudz visāda fufeļa, ko negribas stumt galvā, ne arī ir vajadzības... Vienīgais, kas var noderēt ir turienes praktiskie darbi, nezinu gan kādi ir IT, es biju pa enerģētikas nozari)

Tad labāk ej LLU ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja galva strādā tad, protams, var tur visu nokārtot, dabūt, sakopēt un tā tālāk, nav tāda majasdarbu kuru jau kāds nebutu izspildijis un kuru tu nevarētu dabūt jāmāk tikai veidot kontakti.

Hmm, dīvaini. Man visu laiku likās, ka, ja galva strādā, tad nav vajadzības neko kopēt un esi pats spējīgs visu normāli izpildīt :)

[...] teiksim tev ir jāprot rīkoties ar diferencāļiem pirmajā semestrī fizikā, bet tev viņus māca tikai otrajā semestrī matemātikā. [...]

Nezinu, kur tu tur biji iekūlies, bet mums pasniedzējs izmantoja diferenciāļus, lai parādītu, kā no vienas formulas iegūst citu. Mājasdarbos un kontroldarbos ne reizi nav bijusi pēc viņiem vajadzība.

Matemātika ir lielākais klupšanas akmens, jo to bez mājās rēķināšanas un smaga darba nav iespējams nokārtot, jo agrāk matemātiku izņēma 4 gadu laikā, tagad apjoms ir tas pats bet laiks ir 2 vai 2,5 gadi - spried pats cik tas ir ahujena.

Tas laikam kā kuram, jo man matemātika likās kā viens no foršākajiem un vieglākajiem priekšmetiem. Laikietilpīgs gan, bet bez īpašas piepūles visos kontroldarbos un eksāmenos ieguvu 7+.

Kā arī pierodi pie tā, ka bieži vien vajadzēs runāt tekošā krievu valodā lai nokārtotu priekšmetu, jo attieksme nav vienāda pret krievalodīgajiem un latvju bāleliņiem.

Vārdus studijā? Vari kaut privāti atsūtīt, ja tie tiešām ir no DITF pasniedzējiem.

Citēju tikai tās vietas, kuras atļaujos apstrīdēt. Par pārējo īsti nevaru nepiekrist. Man arī te īsti nepatīk un parādu ir vairāk kā varu pavilkt, bet nu nav jau tas velns tik melns kā tu viņu te mālē :)

Link to comment
Share on other sites

Sākšu ar to, ka protams IT ir laba izvēle viens pazīstamais arī mācas RTU figviņzin kurā kursā IT - strādā tur pat Rīgā sava nozarē.

Vienu gan es varu pateikt, kā RTU students (gaidu atskaitīšanu un skolā neesmu bijis vismaz mēnesi) varu pateikt, ka tā iestāde vienkārši smird. Ja galva strādā tad, protams, var tur visu nokārtot, dabūt, sakopēt un tā tālāk, nav tāda majasdarbu kuru jau kāds nebutu izspildijis un kuru tu nevarētu dabūt jāmāk tikai veidot kontakti. Tiesa šadi rīkojoties tu ātri vai vēlu atskārtīsi, ka neko vispār nesaproti un vienkārši brauc ārā uz haļavu. Visa sistēma tur reali ir gejiska un nepārdomāta, teiksim tev ir jāprot rīkoties ar diferencāļiem pirmajā semestrī fizikā, bet tev viņus māca tikai otrajā semestrī matemātikā. Pa lielam visu RTU padarīšanu nosaka divas lietas. Pirmā ir kāda grupā esi ticis, cik izpalīdzigi un saliedēti jūs esat, cik dāsni esat ar palīdzibu majasdarbos. Otrā kādi tev ir pasniedzēji iedalīti, piemēram, manā gadijuma fizikas labori bija pie vienas vecenes pie kuras viņus nekādi nevarēja nodot, jo viņa viņus laboja kā reali kuce. Pirms eksāmeniem pie viņas konsultācijas bija 50-100 cilvēku rindas (es nepārspīlēju) kabinetā gāja pa 3 cilvēkiem uz 10 minūtēm vismaz, tālāk vari pats sadomāt kāds tur bija bardaks, kad visus laborus tu nodevi tu tāpat dabūji 4, bet teiksim pie citiem pasniedzējiem tu par praktiski nekā izdarīšanu dabū 8. Tajā brīdi liekas labi, ka tu vispār nodevi a joks ir tāds ka eksāmenos visos ir mistiskās formulas un tur ir diezgal liela atšķirība starp 4 un 8 dienas beigās.

Tur patiešām vajag būt pašmotivētam, jo VISUS mājasdarbus var dabūt, bet ja tu viņus pats nepildīsi atapsies ka nesaproti par ko vispār runā. Matemātika ir lielākais klupšanas akmens, jo to bez mājās rēķināšanas un smaga darba nav iespējams nokārtot, jo agrāk matemātiku izņēma 4 gadu laikā, tagad apjoms ir tas pats bet laiks ir 2 vai 2,5 gadi - spried pats cik tas ir ahujena. Protams, arī eksāmenā ir veidi kā nošpikot!

Kā arī pierodi pie tā, ka bieži vien vajadzēs runāt tekošā krievu valodā lai nokārtotu priekšmetu, jo attieksme nav vienāda pret krievalodīgajiem un latvju bāleliņiem.

Ieteiktu to pašu apgūt kāda mazākā augstskolā, koledžā vai dajebkur, diploms ir tas pats, pūlas gan ir dažādas, lai tevi nemaldina daudzās budžeta vietas, man liekas man bija viņas 160 un es tiku iekšā ar kaut kādu patsmito numuru, bet realitāte ir tāda ka mēneša laikā atbira 20-30, semestra laikā vēl tik pat, pēc pirmās sesijas palika aptuveni 100 un tagad reali ir kādi 80, bet praktiski vēl mazāk. Ļoti daudzi teiksim 3 gadu programmu nokārto 4-5 gados, tāka lai gadi tevi ari nemaldina.

Neliels ieskats otrā semestra, manuprāt, pirmajā matemātikas lekcijā, kad 100 cilvēki sēdējām auditorijā un galvā divas domas "WTF bļed ko es te daru?" un "kad armijai bija pieņemšanas datumi"?

http://twitpic.com/8dw7j7

Katrā ziņā neiesaku RTU, bet nu domā pats, lai veicas! Es uzskatu, ka RTU teiksim lai mācītos par IT tev brīvi jau šobrīd jādraudzējas ar pythonu, c++, un citām valodām kā ari jābūt nerealai interesei par to visu un jābūt gatavam pašam piemācīties klāt. Ja izvēlies RTU obligāti nopērc viedtālruni, pirmkārt lai lekcijas nenomirtu no garlaicības, otrkārt lai varētu sūtit matemātikas eksāmenā bildes tiem, kas pildīs tev viņu tavā vietā.

Skatos tu uztraucies par līmeņiem eksāmenā, varu pateikt to ka RTU budžetā tiek katrs otrais lohs kas piesakās, D līmeņi ir diezgan bieži sastopami.

Grupa ir tiešām svarīga. Tiešām var izbraukt, man ar bija tādi, kas visu gadu uz lekcijām nestaigā, bet eksāmenus lika par mani labāk (tādos, kur varēja nošpikot, kur nebiaj jārēķina vai mutiski).

Par krievu valodu dzirdu pirmo reizi, nekad neesu redzējis, ka lekcijās, praktiskā laikā atbildētu krieviski, nekad. Bet nu dažiem krieviem bija latviešu valoda vienkārši briesmīga, viņi pat ar latviešiem neprot sarunāties par vienkāršām lietām, kur nu vēl tehniskās lietas...

Ja man būtu bijis jāmaksā par sutdijām, tad noteikti brauktu prom, bet tā studiajs par velti un ja pacenšas tad vēl stipdenija pieklājīga.

P.S.

Apstījos tātad biji ETF. Nu tur, ja matene nav uz B vidusskolā, tad bez špikošanas/eksāmena nopirkšanas nekā (laigan pei tās dāmas tas nemaz neesot bijis iespējams). drošvien izlidoji kā korķis.

Un D līmeņi jau dodas mājās pēc pirmā semestra (vismaz tie, kas nesapņo, ka kaut ko paveiks šeit :D un iztērēs lieki laiku)

Bet kopumā RTU ir kur tiekties citos priekšmetos, lai tie nebūtu garlaicīgi. Matene ir matene, ja gribi b'tu speciālsits, tad tā rtu matene ir pat diezgan maz.

Edited by Kaupo
Link to comment
Share on other sites

@DeteCtiV es runāju par ETF, te ir drusku savādāk, bet nu palielam tas pats RTU vien ir. Runājot par matemātiku salīdzinot ar citām fakultātēm mums laikam skaitās viņa viena no vispretīgākajām, kā arī tur špikošana pie Iltiņiem neglābj. Par krievu valodu runājot krievu akcents ir katram otrajam, bet problēmas bija saprasties ar otrā semestra fizikas laboru vadītāju viņam vārds bija Dimitirs uzvārdu gan nezinu, jauns čalīts, manuprāt, tikko doktorantu aizstāvējis - nu pēc sejas izskatās jaunāks nekā viņa studenti. Kā arī progrommēšanas praktisko darbu vadītājs, nezinu kā čali sauc - tāds jau mūžu nodzīvojis gulēja uz kompjiem, par spīti tam ka ar viņu sazināties nevarēju viņš normāli piekāsa visu un vienkārši studentiem eksāmena salika labas atzīmes :D

@Kaupo viduskolā matemātika patika, nekāda piepūle nekad nebija vajadzīga. B līmenis man bija, matemātiku nokārtoju uz četri, bet dēļ tā ka mīlēju pastaigāt pa vecrīgu ceturdienās/trešdienās tā nu sanāca ka dēļ formulas man ar četri nepietika.

Kopsavilkumā, protams, ka RTU ir iespējams pabeigt un ka tas nav sliktākais variants kāmēr tu nemaksā par studijām, bet es personigi uzskatu ka tur nav ko darīt, ja tu neej pa specialitati kurā tu jau esi zinošs un kas patiešām tevi interesē, savādāk tā ir tīra laika un līdzekļu mešana zemē. Es personīgi neiesaku iet mācīties uz RTU, citi iesaka - galvenais iesaku ņemt vērā abas puses! Domā vai tas ir tas ar ko tu visu savu dzīvi gribi nodarboties!

Es uzskatu, ka pabeidzot 12.klasi cilvēks 99,7% gadījumu nevar izvēlēties sev ceļu visai nākamajai dzīvei! Man ieteikums būtu gadu pastrādāt un painteresēties par sev interesējošām lietām, augstkolas atbirums ir mežonīgs, galvenais spēj filtrēt sev sniegto informāciju un kas tev viņu sniedz, neļauj izskalot smadznes. Nožēloju ka ēnu dienas un visu pārēju karjeras huiņu vidusskolā neuztvēru nopietni.

Edited by maddn
Link to comment
Share on other sites

Stāsts labs, bet neviens tādu vidusskolnieku gurķi neņems, jo viņam pat akmeni nevar uzticēt. Neesam mēs jaunieši gatavi darba tirgum un vispār atbildībai, patstāvīgai dzīvei.

Izskatās pats esi apmaldījies ar izvēli, bet nu pāreja uz 11 klasēm ir vispār stulbums. Ja nu vienīgi, jau vidusskolā notiek specializēšanās, bet tur vajag naudu un ir vispār Latvijā nerealizējams sapnis.

Link to comment
Share on other sites

runa neiet par to ka tu pēc 12.klases strādā pērc mersi un tā tālak, tā doma bija tāda kaut vai par svietmaizi strādā, bet tuvu tai profesijai ko tu gribi darit, vismaz koferus nesā viņam vai es nezinu.

Jā, pats es apdedzinājos ar izvēli - neko darīt. Par 11.klasem jāpiekrīt tev, viedi vārdi.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...