Jump to content
GIGN Forum

Jūsu Domas Par Šo Domu ?


Ziediņš
 Share

  

44 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/385222-rosina_mainit_valsts_himnu

Rakstā viss pateikts.

Interesē ko par šo domā citi laikabiedri. Vecajiem PSRS krabjiem būs štoki rokās, pretosies cik iespējams. Aprobežotie ticīgie arī spirināsies, jo tagadējā himnā tiek pieminēts viņu supermens - dieviņš.

Vienīgā negatīvā lieta Brauna dziesmā ir garums, daudzbalsība (var arī dziedāt unisonā, bet diez kā tad izklausīsies) un vairumam tautiešu sagādātu problēmas nokaukt pa notīm pareizi, jo šis gabals ir krietni grūtāks par triju nošu dieviņš pasvētī ļa ļa ļa. Man vienmēr ir bijis kauns dziedāt tagadējo himnu, jo vārds "dievs" izraisa vemšanas refleksu.

  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Laikam es arī būtu par himnas maiņu. Pašreizējā himna vispār neizraisa nekādas emocijas, sanāk dziedāt tīri tikai tāpēc, ka vajag. "Saule, Pērkons, Daugava" gan uzjundī tādas emocijas, ka pārskrien foršās tirpas. :thumbsup:

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Latvijā ir pārāk daudz vecu perdeļu un nekad nekas tāds nenotiks, lai gan vajadzētu. Himnai ir jāliek vienmēr sacelties muguras spalvām, ko "Dievs, svētī Latviju" nekad nav darījusi, pretēji "Saule, Pērkons, Daugava".

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Un cik ilgi liks sacelties "muguras spalvām" 100gadus 200gadus? Mūsu bērni(domāts maz maz maz utt. bērni) gribēs kaut ko citu!Un himnas mainīsies kā zeķes,tas nav normāli !

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

saule, pērkons, daugava ir spēcīgākā dziesma, kas latviešiem ir un droši vien jebkad būs. Nezinu vai derētu kā himna, pārāk gara un pārāk nehimnīga, vienkārši lieliska dziesma.

Nomainīt jau varētu, vārdi dievs svētī Latviju mūsdienu kontekstā jau izklausās vienkārši smieklīgi.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Piekrītu tiem ,kas ir pret himnas mainīšanu, manās acīs himna ir kkas svēts katrai nācijai, to nevar mainīt pa labi, pa kreisi. "Dievs, svētī Latviju" ir dziesma, kas liek manām asinīm sacelties, uzreiz atcerēties par to, ko šī zeme ir pārdzīvojusi gadu simteņiem ejot, bet "saule, pērkons, daugava" - nu jā forša dziesmiņa, bet, diemžēl, manī nekādas līdzīgas emocijas neizraisa.

Man šī ideja liekas vienkārši pretīga, neticu, ka, kas tāds notiks, tas ir tikai vēlviens mēģinājums pārbaudīt, cik latviešu tauta ir deģenerējusies.

Un par to Dievu - ja tu esi tups un nevari pieņemt, ka citi cilvēki, kaut kam tic, bet tu nē, tas ir skumji. Pats esmu ateists, bet kaut kādām augstākām enerģijām ticu - tās arī apkopoju šajā vārdā. (biki iz tēmas izgāju)

Edited by HaiZivS
  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Un par to Dievu - ja tu esi tups un nevari pieņemt, ka citi cilvēki, kaut kam tic, bet tu nē, tas ir skumji. Pats esmu ateists, bet kaut kādām augstākām enerģijām ticu - tās arī apkopoju šajā vārdā. (biki iz tēmas izgāju)

Pats tu esi tups :khehehe: -

Kur te huj kaut kāda normāla ticība? :D Tad es labāk ticu pazudušo zeķu rūķītim un Hardrockoju par viņu meža vidū un nebūšu tups, jo ES KAUT KAM TICĒŠU :D

HImnai nav ne vainas, ir ok, bet tā dziesma ir vnk spēcīga, tik pat labi man patīk deju svētku singliņš -

http://www.youtube.com/watch?v=JVkAKQS31-0

EDIT: Džeinij, nu nez, nepatīk tev piekrist, himna tomēr nav tā lieta, kurai patikt/nepatikt, tā vienkārši ir jāciena un jāgodā - kāda tā ir, ja kāds, speciāli kā himnai uztaisītu spēcīgāku gabalu, tad varbūt varētu vēl padomāt, bet uz pasūtījuma diez kas nebūtu. Tad jau varētu sūdzēties, kam nepatīk valsts karogs, mož to arī krāsosim savādāk? :)

Edited by Nightmares^^
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Bottom line ir tāds, ka tādi pediņigejilohi kā haizivs ir pie vainas tam, ka mums ir tāda bezemociju himna, kurā doma nekāda tāpat nav izteikta.

Ja būtu jāparakstās, parakstīties aizietu, bet esmu ļotiļoti drošs, ka 10k šitā sēņu tauta neuzko nav spējīga savākt.

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ja būtu jāparakstās, parakstīties aizietu, bet esmu ļotiļoti drošs, ka 10k šitā sēņu tauta neuzko nav spējīga savākt.

Kapec man jaiet jāparakastās par manuprāt konkrētu sūdu?!Lai nejustos kā sēne?

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kapec man jaiet jāparakastās par manuprāt konkrētu sūdu?!Lai nejustos kā sēne?

Lolfailflame.

Es uz tevi to netēmēju, stulbpakaļa.

Tas ir tiem visiem, kuri tik gudri forumos un visādos Delfos un TVNetos dirsa, bet tā arī neaizgāja par latviešu valodu skolās nobalsot. Esmu drošs, ka ir stipri vairāk par 10k cilvēkiem, kas vēlētos šobrīdējās himnas vietā dzirdēt "Saule, Pērkons, Daugava", bet tāpat nobalsot neaizies, jo viena balss taču neko neizmaina.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Varbūt esošā himna ir drusku par gausu, varbūt nav nav zosādas, bet nu sorry, tas nav iemesls, lai to mainītu. Saule, Pērkons, Daugava, protams, ir daudz skanīgāka, etc., bet šī dziesma labas emocijas tikai var izraisīt labā izpildījumā (kā dziesmu svētkos). Iedomājieties iereibušu hokeja fanu pūli pie Brīvības pieminekļa mēģinot izgaudot soprānu partijas...not so good idea, huh? Esošo himnu +/- var jebkurš nodziedāt. Un arī ne visi to dara. Biju 18. novembrī Krastmalā - kauns skatīties, kā puse ļautiņu himnas laikā pļēguro un bauro, pat minimālo cieņu neizrādot ne himnai, ne valstij. Himna tomēr ir paliekoša vērtība, kas citās valstīs ir nemainīga 400 gadu garumā.

  • Like 6
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

ai, manā skolā Pērkons, Daugava bija tipa skolas himna, to dziedāja katros svētkos un diemžēl pa 3 gadiem man tā diezgan apriebās... Ja tagadēja himna man vēl nav apnikusi, tad arī neapniks... tāpēc, lai viss paliek kā bijis.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

es piekrītu par maiņu. pašreizēja pa neko vairāk kā par Dieva pimpja sūkāšanu nerunā - vispār pa valsti neko nepasaka. tikai to, ka invalīdi esam un lai dievs mums svēta.

šī vismaz tiešām ir par Latviju, nemaz nepieminto cik fucking awesome viņa skan korī.

un kas būs, ja pēc 100 gadiem atkal nomainīs? iespējams tiem laikiem arī būs jauna un diža dziesma ko tauta mīlēs. nahuj tam pretoties ? tauta mainās līdz ar to valsts mainās tākā neredzu iemeslu, lai līdz ar tautu arī himna nemainītos.

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Kāda maiņa vēl? Himna ir tas pats, kas valsts nosaukums - tas ir viens un to nemaina, āmen! Psc, kā vispār var ienākt prātā mainīt himnu un vēl teikt jē, jē, mainām, jo ir dziesma, kas skan krutāk... Manabalss.lv ir jēdzīgs portāls, bet šito iniciatīvu gan ir jārauj ar saknēm ārā. Un beidziet te bļaut, ka mūsu, latviešu, himna nav atbilstoša sev paredzētajam statusam - es nezinu kā jūs, ģeniālie iniciatīvas atbalstītāji, bet es personīgi jūtos pacilāti katru reizi, kad dzirdu vai dziedu mūsu valsts himnu, un vienmēr ceļos kājās pret karogu, lai vai kas! Patriotiskas emocijas neviens tev neieliks tās ir jārada pašam!

Es personīgi arī esmu "neticīgais" un visu, kas tiek saistīts ar vārdu dievs, es ignorēju, bet ne jau tāpēc es iešu piesieties pie šī vārda valsts himnā, jo pie velna, kā to var nesaprast, tā ir himna, nevis dziesmiņa, kuru padziedāsim, jo forši skan...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...