Jump to content
GIGN Forum

Dodies Parakstīties Par Latviešu Valodu!


whitesnake
 Share

Recommended Posts

Nesaprotu kādas te vēl vispār var būt diskusijas, katram loģiski domājošam cilvēkam taču skaidrs, ka, dzīvojot konkrētā valstī, izglītība jāiegūst šīs valsts valodā.

Manuprāt šis ir vienīgais teksts kuram šajā topikā jāiederās, pārējais lat versus. rus flamewars ir vienkārši iebāžams dir*ā kur nu no kurienes viņš nācis. Izglītība valsts valodā un to, kādi ir krievi, latvieši ir pilnīgi dažādas lietas, kurām nav pilnīgi nekāda sakara ar šo topiku.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

10+ gadus ieguva abās, tagad vienā... Kāpēc?

Mums varbūt visas valstī dzīvojošās minoritātes vajadzētu izskolot no savas kabatas, valodās pēc viņu izvēles ? Kādiem pārdesmit spāņu imigrantiem arī varētu pašiem savu skolu atvērt, ne ?

Link to comment
Share on other sites

No savas kabatas? Es saprastu, ja tikai latvieši maksātu nodokļus, bet tos maksā visi... un ja 1/3 maksā cilvēki, kuri vēlas, lai viņu bērni mācās citā valodā... manuprāt, šis skaitlis ir pietiekams, lai turpinātu uzturēt krievu skolas.

Link to comment
Share on other sites

Pēc pieredzes - visi krieviski runājošie, ar kuriem man ir bijis ilgāks kontakts par 5min, ir bijuši ļoti atsaucīgi, uzvedībā normālāki par latviešiem, runājuši latviski, vismaz mēģinājuši un nav nekad bijuši nekādi pārpratumi.

Ar pārējiem, kuri pārsvarā prasa cigaretes/kapeikas vai kautko dirš krieviski, runāju latviski, ja nesaproti, pats vainīgs un eju tālāk. Bet nu Liepajā krievi ir tādi paši normāli cilvēki kā visi citi.

Un visa šitā mūldēšana par tām valodām un krieviski runājošajiem ir radusies daļēji dēļ neziglītotajiem latviešiem. Jo visas problēmas rodas/ir galvā un izglītotam cilvēkam vienmēŗ ir savs viedoklis un viņš nekad neskrien pakaļ citiem kā liela daļa latviešu.

Tāpēc, nevajag meklēt problēmu, kur tā nav. Vajag sākt ar cilvēku izglītošanu un izglītības uzlabošanu, tad arī citas problēmas atrisināsies.

Bieži dzirdu, ka jaunie sūdzās, ka katru gadu eksāmeni paliek grūtāki utt., bet patiesībā, eksāmeni paliek ne vis grūtāki, bet jaunatne paliek arvien stulbāka un ar laiku degradējas. Ko tagad liela daļa dara brīvajā laikā? Dzer vai arī sēž pie datora.

Link to comment
Share on other sites

Весёлые вы ребята:) расскажите мне пожалуйста кем по вашему считаюсь Я, если я рижанин в 3-м поколении и мои предки живут на территории нынешней Латвии более 400 лет. Я типо окупант ? :D и почему мои дети не должны учится на русском языке ? Если мои предки учились на Русском, во времена первой Латвийской республики ??? Tie kas nesaprot, neatbild!!!

Link to comment
Share on other sites

Весёлые вы ребята:) расскажите мне пожалуйста кем по вашему считаюсь Я, если я рижанин в 3-м поколении и мои предки живут на территории нынешней Латвии более 400 лет. Я типо окупант ? :D и почему мои дети не должны учится на русском языке ? Если мои предки учились на Русском, во времена первой Латвийской республики ??? Tie kas nesaprot, neatbild!!!

Cilvēks neīstajā vietā, neīstajā laikā ? :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Nav jau runa par okupāciju, bet par to, ka krievtautība protestē pret skolu latviskošanu. Vot pasaki, kāpēc Latvijā vajag tik daudz krievu skolas, ja var padarīt tās par Latviešu un palielināt latviski runājošo nāciju?

Nav jau grūta valoda :troll:

Edited by SkaM^
Link to comment
Share on other sites

Dior - jānostāda valsts intereses augstāk par personas. Un tā ir vienmēr! Protams - katrs grib savu. Bet, ja mēs vēlamies sabiedrību, kas nedalās divās daļās - krievi un latvieši - un nudien, kādēļ lai mums tas būtu vajadzīgs? Tad izdevīgāk ir viena valsts valoda. Piedevām - arī nodrošināt mācības tikai vienā valodā, no valsts viedokļa, ir izdevīgāk. Nemaz nerunājot par to, ka vecās krievu skolotājas mīl mācīt citu vēsturi, kā latviešu skolotājas. Ja mums būs sabiedrība ar dažādiem uzskatiem par vēsturi (lasi - okupanti), ar dažādu valodu - tas nezibēgami novedīs pie konfliktiem.

Tad vienīgais jautājums paliek - visi latviski vai viski krieviski. Tā vienkārši ir labāk un izdevīgāk mums pašiem (patiesībā). Piemēram - visi māk latviski un arī krieviski (pārsvarā). Works! Daži runā krieviski, citi latviski un nerespektē otru valodu - works not!

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Что будет со страной если перестанут платить налоги 40 % населения ?(читать-русские) закроется всё! не толька школы

Link to comment
Share on other sites

Dzīvestila kopumu... Cik jauki ka tu esi TIK GUDRS ka spēj spriest par cilvēku caur internetu... it īpaši ar to frāzi par vietu sabiedribā... Tev nav ne mazākās jausmas par to, ar ko tas cilvēks nodarbojas un kas vispār ir dzīvē. Bet spriežot pēc tā kā tu tā droši izsakies un mētājies ar vārdiem, neko daudz pats neesi sasniedzis... Mute plati, bet rokas kabatās... Apsveicu, tu esi izcils interneta varonis...

Link to comment
Share on other sites

Auč, esmu uzdūries pamatīgam trollim. Joprojām savos 22 sapņo par savu pirmo miljonu un domās dzīvo Krievijā? Jā, manuprāt, es varu spriest pietiekami, ja cilvēks atnāk latviski runājošu cilvēku forumā un kirlicā būtībā piedraud, ka mums bez krieviem un viņu nodokļiem būtu jāraud krokodila asaras un tāpēc viņš ir ļoti svarīga sabiedrības daļa, kas viņam, protams, sniedz iespēju turpināt necienīt valsts valodu un kirlicot savu skaisto, sportisko dzīvi. Un tu, tik kvēli aizstāvot valsts izglītību krievu valodā, ne ar ko daudz no viņa neatšķiries. Piebildīšu vien to, ka strādāju uzņēmumā, kura vadītājs un lielākā daļa kolektīva ir krievu tautības cilvēki, tas gan viņiem netraucē ikdienā komunicēt latviski, sūtīt savus bērnus latviešu skolās un cienīt valsts valodu, tāpat neesmu dzirdējis, ka kāds īpaši ceptos par šo parakstu būšanu. Kāds te laikam tomēr ir pieaudzis un sadraudzējies ar smadzenēm, ieteiktu to darīt arī citiem.

Ak jā, uzņēmumam tepat Rīgā ir visai daudz konkurentu, kas piedāvā līdzīgus pakalpojumus, tomēr klientu mums nekad netrūkst. Nesen runājos ar dažiem klientiem un jautāju kāpēc viņi izvēlējušies tieši mūsu uzņēmumu, atbilde - jo pie jums pa telefonu atbild latviešu valodā. Redz, dažos sektoros krieviski domājošo ietiepība un pašlepnums neko daudz tomēr nedod.

Link to comment
Share on other sites

Что будет со страной если перестанут платить налоги 40 % населения ?(читать-русские) закроется всё! не толька школы

Un kas tad būs? Nekas nebūs. Pensijas nemaksās kā krieviem tā latviešiem. Tu vispāŗ saproti, ko pats uzrakstīji. Problēma jau nav krievos vai latviešos, jo gan krievi gan latvieši saprot, ka valstij izdevīgāk ir viena valoda skolās un saliedēta sabiedrība. Problēma ir stulbos krievus un stulbos latviešos. Vairāk - stulbos krievos. Es esmu gudrs latvietis. Kas esi tu?

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Tieši tas, ko bīfs minēja, vienā valodā varētu normāli sadzīvotu, nebūtu savstarpēji konflikti valodas dēļ. Un nav tā, ka man ir pretenzijas pret krieviski runājošajiem, bet valodu atšķirība bieži vien ir iemesls tālakajiem konfliktiem.. boring, ja valsts mērķis un būtība ir vienota valoda, tad kādēļ būtu jābūt divām? Ko krieviski runājošajiem dod tas, ka viņi mācās šajā valodā? Vienīgais ieguvums ir tas, ka bieži vien viņi nespēj pilnībā integrēties sabiedrībā, līdz ar ko rodas savstarpējas nesaskaņas dažādu jautājumu izpratnē. Vispār patīkama sajūta muzeja nakts laikā staigāt pa Vecrīgu, dzirdēt 90% krieviski runājošos ( jo latviski runājošajiem neinteresē muzeji ), kā arī pāris reizes dzirdēt par to kā tiek slavēt māte Krievija un vectētiņš, kurš dāvāja devīto maiju..

Sākuma posmā šis likums visdrīzāk rastu nesaskaņas, bet kopumā, ilgākā laika posmā no tā būtu tikai ieguvums.

flame on

Link to comment
Share on other sites

Lai mācās krievu valodā, bet ne par valsts naudu.

heh... tāpat var arī pateikt, lai maksā valsts nodokļus, bet ne krievi...

[..] sniedz iespēju turpināt necienīt valsts valodu un kirlicot savu skaisto, sportisko dzīvi [..]

Redz, dažos sektoros krieviski domājošo ietiepība un pašlepnums neko daudz tomēr nedod.

tu laikam aizmirsi, ka mēs dzīvojam demokrātijā... kādā valodā grib tādā arī raksta, ja viņam vieglāk ir izteikties krievu,angļu,vācu, un ja apkārtējie saprot - why not? Man būtu 100% patīkamāk lasīt sakarīgu tekstu, nevis : "Es ir būt nebūt latvis, bet ir grib jūs mani saprast, tādeļ klausat ko es teikt grib..." ; un man, nez kāpēc, liekas, ka, ja viņš tos tekstus rakstītu angļu valodā, tad tu neko tadu neteiktu, ne?

Tādos sektoros, kur pieņem zvanus vai citādi komunicē ar klientiem, ir jāzina gan krievu, gan latviešu, gan angļu valoda, lol.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...