Jump to content
GIGN Forum

Windows7 U.c. Sūdi


smogs
 Share

Recommended Posts

Tātad pirms neilga laika pārinstelēju windowsu un šī procesa laikā uz brīdi pazuda elektrība, kas iespējams varētu būt vainīga pie mana datora izstrādātajiem brīnumiem. Nekas dižs nav noticis, bet nu tomēr tas mani tracina ārā...

C ar D disku ir apmainījies vietām - tb, agrāk D disks bija C un otrādi. Kā ātri un viegli ir iespējams samainīt disku lielumus uz vecajiem izmēriem?

Kā arī tagad startējot datoru parādās izvēle starp diviem windows7, kas it kā ir uz mana datora, bet strādājoš ir tikai viens. Domāju, ka šeit arī varētu būt pie vainas neizdevusies instalācija, jo ir saglabājušās divas "windows.old" mapes, kuras neļauj izdzēst. Kā šādu brīnumu varētu labot?

Link to comment
Share on other sites

es tev iesaku visu pārinstalēt pa jaunu, un šoreiz kārtīgi. Tā būs mazāka ķēpa, nekā mēģinot atrast kautkādus citus solutions.

p.s diskiem daram sekojoši....right click uz my computer>manage>storage>disk managment...tad right-kliko uz kura diska gribi un njem "change drive letter and path" un tad spied "change" un pārējam jau būtu jabūt acīm redzamam...

Edited by AnkyVanGrunsven
Link to comment
Share on other sites

Ja es nebūtu mēģinājis pārinstelēt, tad nemaz šeit nerakstīt. Kārtējā "windows.old" mape, kuru problēmas izdzēst un pie ielādēšanās tik un tā divas windows7 izvēles.

Priekš diskiem man vajag samainīt arī to lielumu nevis tikai nosaukumu. Zinu, ka forumā dažos topikos bija minēta viena programma, bet īsti nevaru atcerēties nosaukumu.

Ja nu netikšu pie sakarīga risinājuma, tad nāksies mācīties jaunas lietas un mēģināt formatēt disku līdz pēdējam.

Link to comment
Share on other sites

Vaina ir nevis elektrības pazušanā, bet gan vistīrākajā līkrocībā.

Vienkārši tu uzinstalēji jauno windows uz nevis uz C diska, bet gan uz D. Tāpēc tev piedāvā, kuru windowsu startēt. Kā arī D disks rādās kā sistēmas disks, un nekādi lielumi/nosaukumi diskiem nav mainījušies.

atrast kautkādus citus solutions.

P.S. man vienīgajam kretinē šitie jēlie anglicismi?

Edited by Čaks Kulakovs
Link to comment
Share on other sites

Ja es nebūtu mēģinājis pārinstelēt, tad nemaz šeit nerakstīt. Kārtējā "windows.old" mape, kuru problēmas izdzēst un pie ielādēšanās tik un tā divas windows7 izvēles.

Priekš diskiem man vajag samainīt arī to lielumu nevis tikai nosaukumu. Zinu, ka forumā dažos topikos bija minēta viena programma, bet īsti nevaru atcerēties nosaukumu.

Ja nu netikšu pie sakarīga risinājuma, tad nāksies mācīties jaunas lietas un mēģināt formatēt disku līdz pēdējam.

"Priekš diskiem man vajag samainīt arī to lielumu nevis tikai nosaukumu"

"right click uz my computer>manage>storage>disk managment...tad right-kliko uz kura diska gribi un njem "change drive letter and path" un tad spied "change" un pārējam jau būtu jabūt acīm redzamam... "

tas arī ir tas, ko tev vajag...nekāda programma tur nav nepieciešama...

EDIT:

"P.S. man vienīgajam kretinē šitie jēlie anglicismi? "

Es esmu vainīgs, ka latviešu valoda ir ar nabadzīgu un nožēlojamu vārdu krājumu? Ok šeit varēja atrast atbilstošu vārdu latviski, bet man personīgi ir bijis 1000000000000 gadījumu, kad angliski ir daudz vieglāk izteikties nekā latviski. So vari droši kretinēties tālāk...

Edited by AnkyVanGrunsven
Link to comment
Share on other sites

Neizrunājies. Tik līkas rokas man nav, lai saprastu, kurā diskā es instelēju windows'u. Uz datora atrodas viens windows, kas stāv uz D: diska (iepriekš C:) un tur pat atrodas arī vecais iekš windows.old foldera(+to mapi nevar izdzēst). Uz otra diska nekāda windows nav un nemaz nav bijis (okey, pirms gada bija linux). Un vispār lielumi gan ir mainījušies, jo iepriekš 30gb vietā bija 50gb, bet nu tas mani tik ļoti neuztrauc. Kā arī, ja mēģina startēt to "2. windowsu", tad dators vienkārši restartējās, jo tās perētājsistēmas nemaz nav.

citus solutions - citus risinājumus.

"right click uz my computer>manage>storage>disk managment...tad right-kliko uz kura diska gribi un njem "change drive letter and path" un tad spied "change" un pārējam jau būtu jabūt acīm redzamam... "

Nemaz nemēģināju skatīties, jo rakstīji, ka tur var samainīt disku nosaukumus. Labi, paldies. Tūlīt pamēģināšu.

Tad vēl - kā atbrīvoties no tā "2. windowsa"? Vai nāksies vien formatēt disku?!

Link to comment
Share on other sites

pec tevis rakstītā es tomēr nospriežu ka tu esi uzinstalējis jaunu vainu uz c vai d diska, izskatās ka uz d, jo citu izskaidrojumu es tam neredzu, ieteiktu neķēpāties ar partīciju graizīšanu un formatēt visu disku un smuki salikt visu, bīdot partīcijas vel pazaudēsi mammas dokumentus un dabūsi no tēta pa dibenu :)

Link to comment
Share on other sites

Netrāpīji, pat diezgan sāpīgi netrāpīji. Pa dibenu nedabūšu, jo jau pāris gadus dzīvoju pastāvīgi un labi tālu no vecākiem :) Oh, whatever.

Vispār tā kārtīgi pakustinot pelēkās šūniņas, tad pastāv iespēja, ka izvēlējos D: disku dēļ nepietiekamas atmiņas uz C: diska. Vienīgi tad jau diviem windows'iem obligāti vajadzētu būt. Labi, zinot manu atmiņu uz šādām lietām, tad ir bezjēdzīgi strīdēties. Visticamāk, ka rītdien formatēšu visu disku, bet tomēr interesē tas šits ar windows.old mapēm - tb, kāpēc viņas nevar izdzēst. Viena parādījās, kad instalējot pazuda elektrība, bet otra pēc veiksmīgas instalācijas. Mēģinot dzēst kādu no mapēm parādās: "windows explorer is restarting...".

P.S. Sīkajam jampampiņam iesaku nokāpt no saviem "augstumiem" un doties izlasīt kādu grāmatu. Adresēts prātvēderam, kam patīk rakstīt inteliģentas vēstules.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...