Jump to content
GIGN Forum

Krievu Valoda


Hazzer
 Share

Recommended Posts

Heij.

šodien konstatēju vienu diezgan man negaidītu faktu - es nehuj* nemāku runāt krieviski. Saprotu gandrīz visu, līdz kādiem 90 % noteikti, bet kad jāver mute vaļā un gribās kautko pateikt tad ir dibens, pietams liels.

Sen nav kustināta un tagad kad tieši vajag ir vienkāršā tūtē.

Kur es pašmācības ceļā diezgan lielos apgriezienos varētu apgūt krievu valodas runāšanas prasmes un papildināt krievu valodas zināšanas?

Ok - lasīt visu krievu valodā, ne tikai pie sevis, bet gan izrunāt visu. Skatīties daudz filmas krievu valodā ( parasti skatos orģināvalodā ), tagad tas būs jāmaina.

Bet varbūt ir kādas daudz iedarbīgākas metodes, par kurām es nezinu :ermm:

Varbūt kāds zin kādu vārdnīcu kur es varu paklausīties kā pareizi izrunā attiecīgos vārdus vai to salikumus?

Tildē izrunā tikai angliskos, vismaz man nerāda ka izrunāt kādu krievu valodas vārdu.

Vai arī paklausīties kādu krievu radio staciju biežāk. ir kādi ieteikumi? eradio kautko man never nevienu vaļā?!

Ceru uz sapratni.

Edited by Hazzer
Link to comment
Share on other sites

Komunicējot krieviski! Ej visiem uz ielas pēc kārtas klāt un prasi cigareti :D

Skaļi lasīt ir labāk nekā skatīties filmas.

Man starpcitu ir tieši tā pat - saprast ta saprotu, a parunāt normāli nevar.

EDIT: vajag uztaisīt topiku, kur sarunāties var tikai krieviski :) kaut tādā veidā komunicējot varētu arī palīdzēt.

Link to comment
Share on other sites

Tur jau tie sū*di - nav man saskarmes jau diezgan ilgu laiku ar krieviski runājošiem brīnumcilvēkiem. Kādreiz diezgan labi runāju krieviski, tagad nav runāts kādus gadus 4 varbūt pat tā pastāvīgi un ir baigais aplauziens.

Link to comment
Share on other sites

Nu man ir tāda pati problēma.

Esam kā suņi - visu saprotam, tikai klusējam :D

Reiz es paprasīju draugiem ar kuriem biežāk kontaktējos, lai runā ar mani krieviski. Sākumā tas bija smieklīgi, bet ar dienas nobeigumu, visi kļuva nopietnāki pret lietu un arī runāja. Tas man palīdzēja diezgan.

Ieteiktu vienkārši random tekstu mācīties no galvas un atskaitīt kādam kurš labi saprot, lai uzsvarus vārdiem palabo.

Link to comment
Share on other sites

Man tāpati problēma, saprotu gandrīz visu, bet runāt kautkā.. Droši vien tapēc ka mans akcents un vārdu izruna krieviski skan pārāk dīvaini ;D Laikam arī tapēc biežāk notiek konfrontācijas ar urļāniem kuri krieviski prasa cīgu, bet es atbildu - nepīpēju! ;D

Link to comment
Share on other sites

Nu man gan nebūtu ar to grūtības, jo mācos jūrskolā, kur mācās ~75% krievu :) Nogāju arī futbolā, no 1. klases, kur arī 1/4 bija krievu runājošie, tā kā visa dzīve saistīta ar viņiem.

Tā kā, vienīgais, ko varu ieteikt, lai uzlabotu runāšanas prasmes ir kontaktēties ar viņiem.

Link to comment
Share on other sites

man nav vispār saskarmes ar krievalodīgājiem ikdienā.

nū vt :D tad jau diezgan daudz laika iztērēts būs.

ir problēmas ar dažu vārdu pareizu izrunāšanu - tāpēc tādu vārdnīcu meklēju, tieši tādu kura izrunā vārdus kā tildes latv val vārdnīca izrunā angļu.

es domāju tas būtu liels + priekš manis.

Link to comment
Share on other sites

iepriekšējais dienesta romāns bija ar sievieti, kura runā tikai krieviski jo viņa ir original russian. tas bija labs trenniņš.

bet manuprāt kr. val. vajag tikai, ja strādā klientu apkalpošanā, tā jau parastajās sadzīviskajās lietās to tik labi nevajag pārzināt.

Link to comment
Share on other sites

Man vairums draugu ir krievi un krieviski runāt labi jau protu no ~9gadu vecuma... Reāli nekas nepalīdz valodu tik labi apgūt kā atrašanās tādā kompānijā, kur ir attiecīgās valodas lietotāji... t.i. meklē krievu draugus :D

Link to comment
Share on other sites

bet manuprāt kr. val. vajag tikai, ja strādā klientu apkalpošanā, tā jau parastajās sadzīviskajās lietās to tik labi nevajag pārzināt.

Nu jebkuram uzņēmējam vienmēr būs saskarsme ar krievvalodīgajiem, gribi to vai nē.

Protams, tie, kas vēlas strādāt šahtā ar rumāņiem (ups, atkal krieviski jārunā).

Ok, padomāsim vēl, klientu apkalpošana vairāk vai mazāk sanāk visos darbos. Kaut arī esi grāmatvedis, tad cik zinu, stilīgi ir pašnodarbināties un apkalpot vairākus uzņēmumus, kuros atkal ir jākontaktē krieviski. Nu melnā darba darītājiem krievu valoda var būt neobligāta, bet arī atkarīgs no tā, kādi ir Tavi kolēģi. Nekur jau laikam nespruksi :)

Link to comment
Share on other sites

Protams, tie, kas vēlas strādāt šahtā ar rumāņiem (ups, atkal krieviski jārunā).

Ok, padomāsim vēl, klientu apkalpošana vairāk vai mazāk sanāk visos darbos. Kaut arī esi grāmatvedis, tad cik zinu, stilīgi ir pašnodarbināties un apkalpot vairākus uzņēmumus, kuros atkal ir jākontaktē krieviski. Nu melnā darba darītājiem krievu valoda var būt neobligāta, bet arī atkarīgs no tā, kādi ir Tavi kolēģi. Nekur jau laikam nespruksi :)

man problēmu ar krievu valodu nekad nav bijis. taču neuzskatu, ka valodas ir baigais pluss mūsdienās. visos darbos sanācis runāt krieviski, dažos arī nedaudz angliski. bet tas absolūti neko nenozīmē.

par tulku tāpat nederi, bet socializēšanās spējas naudu no nekā netaisa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...