Jump to content
GIGN Forum

Grautiņi Centrā


Kiwix
 Share

Recommended Posts

  • Replies 322
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tā viennozīmīgi to tomēr nevar apgalvot, teiksim pēdējās vēlēšanās tomēr lielāks pārsvars bija Endziņam. Ja vēl pataisītu vairākas foršas debates pa teļļuku (līdzīgi kā ASV) tad cilvēki ātri vien saprastu, ka Zatlers neko nerubī no politikas. Šoreiz, kad Saeima viņu vēlēja, tad viņš par maz pagozējās publikas priekšā.

Man teiksim līdz šim mūsu lieliskajam prezidentam bija vienalga, kā viņš tiek vēlēts. Tagad jau es vairs nezinu ko domāt, jo man nepatīk šis prezidents, bet no otras puses tauta pēc idejas tāpat ir stulba, tā ka diez vai tas kaut ko baigi mainītu.

Link to comment
Share on other sites

Man tomēr šķiet, ja būtu tautas vēlēts prezidents, tad Zatlera vietā kandidētu kāds cits. Zatlers tomēr bija valdošo partiju kompromiss. Tautas vēlēta prezidenta gadījumā valdošās partijas nevarētu pēdējā brīdī tā vienkārši no pakaļas izraut kaut kādu mistisku dakteri.
Link to comment
Share on other sites

Nekādas pretrunas neredzu. Tas, ka viņi nevarētu pēdējā brīdī no pakaļas izraut sev vēlamu kandidātu, nenozīmē, ka viņi nevarētu šo kandidātu (drīzāk gan kandidātus - katrai partijai pa savam) izvirzīt gadu pirms tam un taisīt pozitīvisma kampaņas uz pilnu klapi.
Link to comment
Share on other sites

No tautas vēlēta prezidenta parlamentārā republikā nav nekādas jēgas, tā ir tikai lieka naudas tērēšana. Vērts aplūkot Lietuvas piemēru. Vai tad tur kaut kas ir citādāk? Viendabīgāka etniskā sastāva dēļ ir mazāk iekšpolitisko problēmu, taču būtisku atšķirību nav. Savukārt varas koncentrēšana vienas personas rokās (politiskās sistēmas maiņa uz prezidentālu republiku) Latvijas gadījumā ir pārāk bīstama.

Es te nelielā randomā iemetīšu Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas pētniecības centra 2007. gadā veidotu globālās attīstības scenāriju:

"Globalized Economic Collapse

Globalization will result in critical interdependencies that will link members of a globalized

society that includes a small super-rich elite and a substantial underclass of slum and

subsistence dwellers, who will make up 20% of the world population in 2020. A severe

pricing shock, possibly caused by an energy spike or a series of harvest failures, could

trigger a domino effect involving the collapse of key international markets across a range

of sectors. The impacts of this collapse could be transmitted throughout the globalized

economy, possibly resulting in a breakdown of the international political system, as states

attempt to respond to domestic crises and the local effects of wider economic collapse.

Sophisticated societies that depend on complex, transnational networks for the supply of

basic human needs, such as food that cannot be provided indigenously, are likely to face

severe infrastructure failure, collapse of public services and societal conflict.

The Middle Class Proletariat

..the globalization of labour markets and reducing levels of national

welfare provision and employment could reduce peoples? attachment to particular states.

The growing gap between themselves and a small number of highly visible super-rich

individuals might fuel disillusion with meritocracy, while the growing urban under-classes

are likely to pose an increasing threat to social order and stability, as the burden of

acquired debt and the failure of pension provision begins to bite."

Edited by vbyuer
Link to comment
Share on other sites

piekrītu vībujerim, Latvijas prezidentam ir pārāk maza vara, lai būtu jēgas tērēt naudu vēlēšanām. protams, tagadējā situācijā jau grūti teikt, ka prezidentam nav vara, bet normāls, saprātīgs prezidents, kurš nebaidās no pirmām nepatikšanām, arī tādas muļķības nesastrādātu.

un saistībā ar patreizējiem reitingiem nav ko skatīties, ka saskaņas centrs ir priekšā. būs vēlēšanas, veidosies jauni politiskie spēki, visticemāk jau tie būs tie paši vien tikai zem cita nosaukuma. baidīties, ka krievi vinnēs vēlēšanās nav vērts. tā nenotiks.

Link to comment
Share on other sites

http://www.apollo.lv/portal/news/73/articles/146633

Nu ja skatoties video ,man radaas ideja vai tik vini neies protestet ar vai bez atlauju ? Liekas ka tiem dzekiem ir :sparta: un viss smagi vienalga .... nu redzes pec 2dienam kas bus .... Bet nu ja no 106 apcietinatajiem 70% ir bijusi jau ieprieks soditi un mentu uzskaite un vairakums bija krievi.(no policijas info sitas)

Edited by Dr.Cox
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...