Jump to content
GIGN Forum

Raid1 Mirror


naziic
 Share

Recommended Posts

Tām, lieta tāda - pašlaik lieku failu serveri (gentoo) vienai rūpnīcai, ir pāris jautājumi.

Serverim ir 3 hdd. 1 hz cik liels, 2 un 3 ir vienādi ~ 111gb, un itkā ir doma, ka uz 1hdd liek pašu sistēmu un uz 2 un 3 (kuri ir raid1 mirror) stāv info, lai janu kas, ir drošība...

Pirms gentoo uzstādīšanas caur biosu saliku, ka šie (2 un 3) cietie ir Raid1 mirror, ok nu ķēros pie partīciju veidošanas, pacik tā arī partīciju veidošanas procesā neesmu nekad tā īsti iebraucis darīju visu vnk pēc haandbook.

fdisk /dev/hda

un tad sadalīju hda1 - boot (pēdējais cilindrs 32M)

hda2 - SWAP (pēdējais cilindrs 512M)

hda3 - root. (aizņēma visu atlikušo, ko vien fdiskā piedāvājā (defaulto))

Nu, uzstādīju gentoo un tad tagad ir jautājums - Kā es varu noteikt vai mans Raid1 mirror strādās, un vai vispār esmu pareizi partīcijas izveidojis, un ja nē kā to var labot un vai var nereinsralējot visu sistēmu.

Systēma darbojās perfekti, bet tos cietņus vajag pārbaudīt, iespējams kāds kaut ko par to vairāk var pastāstīt?

Link to comment
Share on other sites

Tu varēji izvēlēties divu veidu Raid`us.

Viens ir biosa un viens ir softvēriskais, ko piedāvā nu jau ik viens linux.

Es vakar uztaisīju failserveri ar OpenSUSE. Izvēlējos šo, jo nebija īpaši liela izvēle. Gentoo nez kapēc negribēja atrast lite-on dvdrw, slack`s neatrada visus sata diskus, vajadzēja kaut ko izdomāt. Nu vot, es gan izvēlējos sotvērisko.

fdisk nav tik pārskatāms, iesaku izmantot cfdisk - vieglāks un ērtāks.

kā vari pārbaudīt ? noformatē viņu un uzmounto.

ja nezini īsti kā viņu atrast, skaties cfdisk.

visticamāk, ka /dev/md0 parasti tā apzīmē raidu, bet nu ja hārdvērisi jau nosaka, kuri hdd mirrorojas, tad nezinu, kā to atpazīst linux.

Edited by n0r3k
Link to comment
Share on other sites

Nevari nedaudz pastāstīt kā Tu to software raidu veici? (Secību)

Vai Tu sākumā saformatēji partīcijas (tikkai priekš sistēmas), uzliki systēmu un tad ar to softwarisko dalīji partīcijas, vai kā?

Nekad par tiem raidiem nebīju interesējies, bet tagad ir steidzīga vajadzība un visi linux'isti iekš irc.freenode.org #gentoo ir kā mēli norijuši.

Link to comment
Share on other sites

vispirms notiek cieto disku saslēgšana raidā un tad tikai formatešana.

ja Tev ir divi sata diski (vienādi), viņi saucas /dev/sda2 un /dev/sda3

neesmu īsti pārliecināts, vai ar cfdisk varēja saslēgt raidā, domāju, ka nevarēja.

jāpabrobzē netā. kad vienam norādi, ka tiks izmantots raids un otram norādi, ka tiks izmantots viņš kā raids, tikai tad viņus varēs saslēgt. un tad arī var izvēlēties, kādā raidā slēgsi. rezultātā iegūsi vienu /dev/md0 draivu, kuru varēsi noformatēt kā vēlēsies un mountot, kur vien vēlēsies. viss, ko software dara, ir no diviem /dev/... uztaisa vienu un nosaka, ka hdd saturam jābūt identiskam. ja nu gadījumā viens hdd nobrūk, tad nav problēmu atjaunot datus.

Edited by n0r3k
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...