Jump to content
GIGN Forum

Nakts Riita Spams


Pallma
 Share

Recommended Posts

Piekrītu tam, ka šāds solis ir ok, jo pats pēc savas pieredzes varu teikt, ka pēc vid. izglītības iegūšanas iestādē, kurā fizika un ķīmija tika pasniegta praktiski tikai tik, cik nepieciešams, lai teiktu, ka kurss ir noklausīts, iegūtās zināšanas attiecīgajās tēmās bija tuvas 0, bet - pēc tam aizejot uz universitāti, sanāca nosēdēt garās stundas un ilgās naktis pie fizikas literatūras, kā rezultātā tomēr uzzināju un izpratu dažādu sev interesējošu procesu likumsakarības, kas itkā ir labi, tomēr - ja nu man šīs tēmas būtu pienācīgi jāapgūst jau vidusskolas laikā, tādējādi jau laicīgi veidojot viedokli par savu tālāko karjeras izvēli? :)

Link to comment
Share on other sites

Piekrītu tam, ka šāds solis ir ok, jo pats pēc savas pieredzes varu teikt, ka pēc vid. izglītības iegūšanas iestādē, kurā fizika un ķīmija tika pasniegta praktiski tikai tik, cik nepieciešams, lai teiktu, ka kurss ir noklausīts, iegūtās zināšanas attiecīgajās tēmās bija tuvas 0, bet - pēc tam aizejot uz universitāti, sanāca nosēdēt garās stundas un ilgās naktis pie fizikas literatūras, kā rezultātā tomēr uzzināju un izpratu dažādu sev interesējošu procesu likumsakarības, kas itkā ir labi, tomēr - ja nu man šīs tēmas būtu pienācīgi jāapgūst jau vidusskolas laikā, tādējādi jau laicīgi veidojot viedokli par savu tālāko karjeras izvēli? :)

Tev intereseja, tu pats sev atbildeji kapec tu to macijies. Eksamena ievieshana jau neuzlabos to, ka visiem peksni saks intereset kimija un fizika, bet gudrajiem, kas to izdomaja, nez kapec ir viedoklis, ka peksni visi bus baigi ieinteresetie. Kam intereses, tie macisies, kam neinterese izvilks 4 un miers.

Kaa arii tas, ka videni nobeidzot esi gudrs, piemeram, kaut taja pasa fizika nenozime, ka ar to saistisi dziivi. Bija man gudrs klasesbiedrs, pa olimpiadem staigaja utt., tagad vins ir diidzejs :D

Link to comment
Share on other sites

Es uzskatu, ka vaina ir domāšanā. Protams, izšļūkt uz 4 var jebkurš, kas reaģē uz gaismu, bet reāli izsisties no masas gan ''nau verc". Krutāk taču ir padriftot ar izpuvušu žurku pa skolas stojanku, nekā pamācīties un kļūt par kaut ko dzīvē,

tas ka tev skolā ir labas atzīmes ne vienmēr nozīmē, ka tu kļūsi par kaut ko vairāk

Link to comment
Share on other sites

Man izrādās joprojām ir klasesbiedri, kuri nav ne dienu strādājuši. Mācās, divas augstākās. Kad cilvēks man saka, ka tagad meklēs savu pirmo darbu un cer uz 800-900 eiro atalgojumu, man mati stājās gaisā.

Link to comment
Share on other sites

Taisnība te ir visiem, bet es gribēju pievienot vēl vienu lietu. Tās ir skolotāju algas. Sākt vajag ar skolotāju algām, jo tagad viņu slodze būs vismaz 3x lielāka. Tur ir jābūt pārdabiskai mīlestībai pret cilvēka dzimumu vai sadistiskam fetišam pret sevi,lai ko tādu turētu, ja atmaksa ir tik zema.

Man,piemēram,ģimnāzijā bija izcila ķīmijas skolotāja,pie kuras es ik pa brīdim mēdzu aiziet vēl ciemos. Es piedalījos pāris ķīmijas olimpiādēs un liku arī eksāmenu ķīmijā,lai gan zināju,ka tā man nekad mūžā nebūs vajadzīga. Tagad jau viss ir aizmirsts,bet domāšanas ievirze un analītiskums paliks vienmēr. Mākslā tas noder ļoti,ļoti,ļoti.

Link to comment
Share on other sites

Es piedalījos pāris ķīmijas olimpiādēs un liku arī eksāmenu ķīmijā,lai gan zināju,ka tā man nekad mūžā nebūs vajadzīga. Tagad jau viss ir aizmirsts,bet domāšanas ievirze un analītiskums paliks vienmēr. Mākslā tas noder ļoti,ļoti,ļoti.

Kad paliksi par rock zvaigzni, pats sev narkotikas taisīsi...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

tas ka tev skolā ir labas atzīmes ne vienmēr nozīmē, ka tu kļūsi par kaut ko vairāk

Droši kā ellē varu galvot, ka cilvēki ar labām atzīmēm dzīvē sasniedz vairāk par solu deldētājiem. Protams, ir arī izņēmumi, bet tas ir kā spļāviens jūrā.

Link to comment
Share on other sites

Droši kā ellē varu galvot, ka cilvēki ar labām atzīmēm dzīvē sasniedz vairāk par solu deldētājiem. Protams, ir arī izņēmumi, bet tas ir kā spļāviens jūrā.

Jo elle tiešām pastāv! )

Link to comment
Share on other sites

Droši kā ellē varu galvot, ka cilvēki ar labām atzīmēm dzīvē sasniedz vairāk par solu deldētājiem. Protams, ir arī izņēmumi, bet tas ir kā spļāviens jūrā.

Ir cilvēki ar galvu uz pleciem un uzņēmību, kuriem izglītība ir gandrīz nevajadzīgs pasākums. Ja tu esi zubrītājs ar 8+ atzīmēm, tas nenozīmē, ka dzīvē tev viss būs rožaini pat no statistikas viedokļa. Teorija NEKAD neaizvietos praktiku.

Link to comment
Share on other sites

Mans bijušais klases biedrs, džeks tiešām cītīgi mācījās, piedalījās olimpiādēs, bija skolēnu pašpārvaldes prezidents, pēc skolas iestājās LU, nomācījās 1 gadu - izstājās, tagad strādā Maķītī un dzīvo pie mammas.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ir cilvēki ar galvu uz pleciem un uzņēmību, kuriem izglītība ir gandrīz nevajadzīgs pasākums. Ja tu esi zubrītājs ar 8+ atzīmēm, tas nenozīmē, ka dzīvē tev viss būs rožaini pat no statistikas viedokļa. Teorija NEKAD neaizvietos praktiku.

Ja vien neesi 1337 koderis, kurā darbā ar >1k algu ņems tevi bez papīra?

Link to comment
Share on other sites

Nedaudz offtopiks jau ir aizgājis, cik nu to tā var nosaukt. Vai tik mēs nesākām ar eksāmeniem vidusskolai ķīmijā/fizikā? Un tagad saki droši, kurā medicīnas, mehānikas etc. eksaktajos amatos tevi ņems darbā tikai ar 'uzņēmību' un 'galvu uz pleciem'? Ffs, pat entry level grāmatvedim ir nepieciešams papīrs :)

okej, slikts piemērs ar tiem 1kls, bet nu doma skaidra - vai nu esi koderis, gružčiks, vai Stīvs Džobss(uzņēmējs). Jebkur ārpus šīm profesijām ir vajadzīgs papīrs.

dym, prof. augstākai izglītbai, bet ne akadēmiskajai.

Edited by enjoi
Link to comment
Share on other sites

Dym - ir vai nav prakse, nosaka tas, vai tā ir akadēmiskā vai profesionālā bakalaura programma.

Epix - es vairāk domāju par tādu scenārija iespējamību, ka, ja es būtu jau vidusskolā sapratis to, ka man tā kā priekšmets šķiet interesanta, iespējams, būtu izvēlējies citu novirzienu augstskolā. Nu un, ja arī ar 4 būtu izbraucis cauri - kas no tā būs sliktāk? Pamatskolā un vidusskolā ķipa baigi daudz darāmā? :)

Link to comment
Share on other sites

Ja esi izskatīga mauka, tad ņems tevi darbā bez pieredzes un ar papīru, ka neesi slima + būs 1k+

Nezinu īstās cenas, bet man liekas, ka maukas tik daudz nepelna...

okej, slikts piemērs ar tiem 1kls, bet nu doma skaidra - vai nu esi koderis, gružčiks, vai Stīvs Džobss(uzņēmējs). Jebkur ārpus šīm profesijām ir vajadzīgs papīrs.

Galīgi garām. Papīru prasa, bet ja tu patiešām rubī fišu kopumā, tad arī ātri viss arī notiksies. Pats sāku strādāt par gružčiku. Pēc mazāk nekā gada jau biju maiņas vecākais, vēl pēc pus gada jau sēdēju ar papīriem, vēl pēc pus gada jau ofisā. Drusku vēlāk jau citā firmā ar drusku citu nozari, bet +- tādiem pašiem pienākumiem, un tas viss PIRMS pat paīrs bija dabūts, un tas papīrs man NEKO nav devis. Tagad man neviens neprasīja vai man pat izglītība ir. Prasīja atrisināt dažas konkrētas problēmas. Atrisināju, pieņēma darbā. Tagad savā jomā +- esmu specs - papīrs stāv plauktā un nevienam nav vajadzīgs. Welcome to the real world.

Link to comment
Share on other sites

Epix - es vairāk domāju par tādu scenārija iespējamību, ka, ja es būtu jau vidusskolā sapratis to, ka man tā kā priekšmets šķiet interesanta, iespējams, būtu izvēlējies citu novirzienu augstskolā. Nu un, ja arī ar 4 būtu izbraucis cauri - kas no tā būs sliktāk? Pamatskolā un vidusskolā ķipa baigi daudz darāmā? :)

Ja butu eksamens obligats, gribi teikt tava attieksme pret fiziku butu daudz savadaka? Ir interesanta vai nav ir tikai un vienigi atkarigs no skolotaja un vai pasam tas vispar interese, ja skolotajs tupa lasa no gramatas, tad protams jeega ir 0. Man skola taa bija(kadi 6 skoltoaji dfizikas bijusi), tupa ber no gramatas, kad kaut ko paprasi taa atbilde, ka tas ir graamata rakstits, lasi velreiz :D bljeg, vnk :DDDDDDDDDDD aizgaju paraleli zubrit fiziku pie privatskolotaja, es uzravu no 3 uz 8 atziimes(videejo fizikaa), uz kontroldarbiem es neveru gramatu valjaa, jo privatstundas vins tik interesanti to pasniedza, ka skola es sedeju un zimeju kjinkjezinjus kladee :D Protams gribas jau ceret, ka tagad ir labak kaa bija pirms 8 gadiem, bet nu maz ticams.

Link to comment
Share on other sites

Jā, piekrītu, mācībspēka kvalitāte un pieejamie resursi gan ir visai ierobežoti, kā arī humanitāro zinību novirziena klašu skolēniem nemaz tāda veida eksāmeni "nav pa rokai". Tomēr, ja ņemam par piemēru parastu vispārizglītojošo programmu, tad tur, kā jau mēs zinām, vidējais skolnieks ir krietni jāpabaksta, lai vispār kaut ko sāktu mācīties, un ja reiz ir iespēja nemācīties tam fizikas eksāmenam, tad viņš šādu iespēju arī lieliski izmantos, jo nav taču iemesla iespringt :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...